Powiat

Sprawdź rachmistrza

Spis rolny rusza we wrześniu.
Sprawdź rachmistrza

ROLNICTWO. Rusza spis rolny. Rolnicy, których odwiedzą rachmistrze, mogą chcieć sprawdzić, czy osoba, która ich odwiedza, ma odpowiednie uprawnienia

Sam spis rolny nie powinien stanowić problemu z punktu widzenia rolników. Zresztą to nie pierwsze takie ogólnokrajowe przedsięwzięcie. Chcemy natomiast zwrócić uwagę na ciekawą możliwość, mającą wpływ na bezpieczeństwo. Chodzi o to, że rolnik może sprawdzić, kto tak naprawdę do niego przyszedł.
Spis rolny ruszy od 1 września i potrwa do końca listopada. Już uruchomiono infolinię spisową, pod numerem 22 279 9999, dostępną każdego dnia tygodnia od 8. rano do 6. wieczorem. Poza tym, że za pośrednictwem infolinii można się dowiedzieć czegoś więcej o samym spisie, za jej pomocą można też zweryfikować osobę rachmistrza. To ostatnie może być istotne. W końcu mamy jeszcze w pamięci, że w wiosennym piku koronawirusa znaleźli się oszuści podający się za pracowników pomocy społecznej, którzy przynoszą wsparcie dla przebywających w izolacji osób starszych. Co do osoby rachmistrza też warto mieć pewność. A już bez wątpienia wtedy, gdyby coś wzbudziło wątpliwości spisywanego rolnika. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024

Policjantka pomogła mamie znaleźć dziecko

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024

Groźny wirus w truskawkach z Maroka

Jarosław Jędrysiak23 marca 2024