Miedźno, Mokra

Poważny wypadek na wąskiej drodze

Kierowca wypadł z drogi tuż przed ostrymi zakrętami.
Poważny wypadek na wąskiej drodze

POLICJA. Nie wiadomo jeszcze, co dokładnie spowodowało, że na prostym odcinku drogi kierowca zjechał z jezdni na pobocze i uderzył w drzewo. Ranny został zabrany do szpitala w Częstochowie

To stało się w niedzielę około godziny 10.20 na drodze między Mokrą i Miedźnem, tuż przed ostrymi zakrętami, którymi wjeżdża się pod wiadukt od strony Mokrej. – Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 48-letni mężczyzna kierujący fiatem na prostym odcinku drogi, z nieznanych przyczyn, zjechał na prawe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Kryminalni z Kłobucka, pod nadzorem prokuratury, ustalają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia – podaje zwięźle mł. asp. Joanna Wiącek-Głowacz z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.
Aby ustalić, czy na to zdarzenie miał wpływ stan mężczyzny, zlecono badanie krwi. Sam kierowca w wyniku zderzenia auta z drzewem odniósł obrażenia ciała i został zabrany do częstochowskiego szpitala. Dla wyjaśnienia wszelkich okoliczności zdarzenia powołani będą biegli, w tym z zakresu rekonstrukcji i przebiegu wypadków drogowych. Dochodzenie toczy się pod nadzorem częstochowskiej prokuratury.
Niebezpieczna, wąska droga
Niezależnie od tego, czy miało to wpływ na niedzielny wypadek, trudno przy okazji nie zauważyć, że droga Miedźno– Mokra jest piekielnie wąska. Mijanie się tutaj nawet dwóch aut osobowych zmusza kierowców do zjeżdżania niemal do krawędzi jezdni. W wielu miejscach przy tej krawędzi potrafiły się tu nieraz tworzyć wyrwy w poboczu. Ryzyko, że nagle przy takiej ciasnej mijance prawe koło spadnie z asfaltu, wcale nie jest małe. A takie zdarzenie może doprowadzić do utraty panowania nad pojazdem. O tym problemie pisaliśmy już zresztą kilka razy w ostatnich latach. Cała ta droga – od pomnika w Mokrej, dalej pod wiaduktem, przez las i przez Wapiennik do Miedźna – nie daje wystarczającego poczucia bezpieczeństwa, bo jest skrajnie wąska. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miedźno, Mokra

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Miedźno, Mokra

Wójt powołał dyrektorki

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2021