Powiat

Kto trafi do domu opieki?

Wkrótce seniorzy trafią pod opiekę dziennego domu opieki medycznej. Kłobucki ZOZ jest jednym z zaledwie kilku w województwie, którym przyznano na to środki.
Kto trafi do domu opieki?

OPIEKA ZDROWOTNA. Na przełomie października i listopada przeprowadzona zostanie rekrutacja osób niesamodzielnych w wieku ponad 65 lat do dziennego domu opieki medycznej

Za możliwością przeprowadzenia takiego naboru podopiecznych i uruchomienia domu opieki stoją finanse. Te, w kwocie prawie 1,2 miliona złotych, Zespół Opieki Zdrowotnej w Kłobucku pozyskał w ramach wojewódzkiego konkursu, do którego jednostka przystąpiła ze wsparciem starostwa. Warto tu podkreślić, że chętnych do wzięcia wsparcia było aż 67, a tylko 8 otrzymało wsparcie. W tym nasz ZOZ. Wypada to uznać za sukces – i dobrze wykonaną robotę. Wniosek z Kłobucka był trzeci na liście rankingowej wśród tych prawie siedemdziesięciu z całego województwa.
Pozyskane środki – uzupełnione kilkuprocentowym wkładem spoza dotacji – wykorzystane będą w okresie od 1 października tego roku do 30 listopada roku przyszłego. Dzięki nim powstanie 15 miejsc opieki medycznej dla osób w wieku powyżej 65 roku życia. Takich, których stan zdrowia wymaga świadczeń pielęgnacyjnych, opiekuńczych i rehabilitacyjnych, ale które nie muszą być leczone w oddziałach szpitalnych.
Łącznie uczestnikami projektu ma być 60 osób niesamodzielnych. Z opieki DDOM (dziennego domu opieki medycznej) skorzystają całkowicie bezpłatnie. Zakłada się, że długość pobytu w placówce będzie ustalana indywidualnie przez lekarzy. Będzie to co najmniej 30 dni, a najwyżej 120 dni roboczych.
Jak informuje starostwo powiatowe, realizacja projektu zapewni edukację zdrowotną, usprawnianie ruchowe, niezbędne badania diagnostyczne oraz specjalistyczne konsultacje lekarskie, nadto zapewnienie wyżywienia wraz z ograniczeniem bariery dojazdu (będzie bezpłatny transport osób niesamodzielnych z miejsca zamieszkania do domu opieki medycznej i powrót do miejsca zamieszkania). Dodatkowo wsparciem zostaną objęci również opiekunowie osób niesamodzielnych. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024

Policjantka pomogła mamie znaleźć dziecko

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024

Groźny wirus w truskawkach z Maroka

Jarosław Jędrysiak23 marca 2024