Krzepice

Urząd tylko do drugiej

Dostęp do urzędu pozostaje dla bezpieczeństwa nieco ograniczony. Nadal obowiązują znane reguły sanitarne.
Urząd tylko do drugiej

URZĘDY. Jeśli ktoś ma coś do załatwienia w krzepickim ratuszu albo w opiece społecznej, to zrobi to w tygodniu tylko do godziny 14.00. Wyjątkiem jest worek, gdy urząd przyjmuje mieszkańców do 16.00

Ściśle rzecz biorąc są to godziny przyjmowana interesantów w urzędzie. Poza ograniczeniem godzin – od ósmej do czternastej w większość dni roboczych i od dziewiątej do szesnastej we wtorek – podkreśla się też konieczność zachowania podczas każdej wizyty rygorów sanitarnych. Tu chodzi zwłaszcza o zasłanianie ust i nosa, obowiązkową dezynfekcję rąk, dwumetrowy odstęp między osobami. Dodatkowo w każdym pokoju może przebywać jednocześnie tylko jeden interesant, a liczba osób z zewnątrz przebywających w urzędzie w tym samym czasie też jest ograniczona. Pisma należy składać do urny wystawionej na parterze. Istnieje też możliwość bezdotykowego pomiaru temperatury osób wchodzących do urzędu (za zgodą tej osoby). Nadal zaleca się zdalne załatwianie spraw: telefoniczne, a jeśli elektronicznie, to najlepiej przez ePUAP lub SEKAP. W wielu sprawach, przynajmniej na początku, może też starczyć mejl.
Jak widzimy, okres wzrostu zakażeń w powiecie każe nie zapominać o bezpieczeństwie osób, które z racji wykonywanej pracy mają kontakty z szerokim gronem osób. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzepice

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Krzepice

Szczegółowo badają warunki w szkole

Jarosław Jędrysiak12 marca 2024

Mierzono pył w powietrzu

Jarosław Jędrysiak2 marca 2024

Omówili zagrożenie wysokim poziomem wody

Jarosław Jędrysiak21 lutego 2024

Ferie w GOK-u trwają

Jarosław Jędrysiak6 lutego 2024

Debata o bezpieczeństwie w sieci

Jarosław Jędrysiak30 stycznia 2024

Inwestycje na 14,5 miliona złotych

Jarosław Jędrysiak23 stycznia 2024