Lipie

Ponowiono dezynfekcję miejsc publicznych

Odkażanie miejsc publicznych w gminie, gdzie przebywała większa grupa zakażonych, co do których wyzdrowienia były społecznie wyrażane wątpliwości, wydaje się mieć podwójny sens.
Ponowiono dezynfekcję miejsc publicznych

ZDROWIE. Niedawny wzrost zakażeń w powiecie i fakt, że istniały konkretne ogniska epidemii w północnej części powiatu sprawiają, że działania zapobiegawcze nabierają ponownie sensu

W dniach 11-12 września na terenie gminy Lipie dezynfekcję miejsc publicznych przeprowadzili strażacy z jednostek OSP w Lipiu i w Szyszkowie. Zabiegi te obejmowały miejsca, w których najczęściej przebywają różne osoby i w których ryzyko przenoszenia się wirusa może być statystycznie większe. Odkażano przystanki autobusowe, wejścia do instytucji publicznych, wejścia do szkół, ośrodków zdrowia, kościołów, ale i do sklepów. Odkażano też parkingi przylegające do wspomnianych obiektów. Na marginesie wspomnijmy tu, że liczba osób, u których zakażenie koronawirusem w naszym powiecie wykryto, spadła z poziomu stu przypadków do obecnych kilkunastu. W samej gminie Lipie przebywała grupa osób zakażonych – pracowników z zagranicy. Okoliczności ich zwolnienia z kwarantanny budziły komentowane publicznie obawy społeczne. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lipie

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Lipie

Odpowiedzialna pracownica nagrodzona

Jarosław Jędrysiak11 marca 2024

Podali, kto odpowiada za odśnieżanie

Jarosław Jędrysiak7 grudnia 2023

Pojedzie do Doliny Krzemowej

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2023

„Być jak Ignacy” w Lipiu

Jarosław Jędrysiak14 czerwca 2023

Tablica pokaże jakość powietrza

Jarosław Jędrysiak30 maja 2023

Gminna aplikacja pomoże z odpadami

Jarosław Jędrysiak17 maja 2023