Przystajń

Motorowerzysta skręcił pod auto

Do wypadku doszło w Przystajni na ulicy Kolejowej.
Motorowerzysta skręcił pod auto

POLICJA. W poprzedni czwartek doszło w Przystajni na ulicy Kolejowej do groźnego wypadku, w którym obrażenia ciała odniósł motorowerzysta

– Do wypadku doszło około godziny 17.20. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 30-letni mężczyzna kierujący volkswagenem, mieszkaniec gminy Krzepice, podczas wykonywania manewru wyprzedzania potrącił motorowerzystę, którego wyprzedzał, a który nagle skręcił w lewo przed jego pojazd. Pojazd, którym mężczyzna się poruszał, nie posiadał aktualnego badania stanu technicznego – podaje rzecznik kłobuckiej policji, mł. asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
Motorowerzysta odniósł w wypadku obrażenia ciała, które spowodowały konieczność zabrania go do szpitala. Nie było możliwe sprawdzenie od ręki, czy potrącony 64-latek był trzeźwy, gdy jechał motorowerem – aby to sprawdzić, zlecono badania krwi. Badanie okoliczności wypadku na miejscu rozpoczęli też policyjni specjaliści z drogówki, z udziałem technika kryminalistyki.
– Aktualnie dokładne przyczyny i okoliczności wypadku ustalają kłobuccy śledczy pod nadzorem częstochowskiego prokuratora. W toczącym się postępowaniu zostaną powołani biegli, w tym biegły z zakresu rekonstrukcji i przebiegu wypadków drogowych – dodaje rzeczniczka policji.
Prowadzone dochodzenie i w efekcie ustalone dokładne okoliczności i przebieg wypadku pomogą w precyzyjnym wyjaśnieniu, co się do tego groźnego wydarzenia najbardziej przyczyniło. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przystajń

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Przystajń

Nowy samorząd gminy Przystajń już działa

Jarosław Jędrysiak15 maja 2024

Wójt podsumowuje rok

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Na co pójdą gminne pieniądze?

Jarosław Jędrysiak31 stycznia 2024

Ile nowych książek w ciągu roku?

Jarosław Jędrysiak13 stycznia 2024

Kiermasz świąteczny w Przystajni

Jarosław Jędrysiak19 grudnia 2023

Zasłużony dla województwa

Jarosław Jędrysiak12 grudnia 2023