Powiat

Bezrobocie prawie bez zmian

Bezrobocie wyhamowało. Ale do sytuacji sprzed epidemii jeszcze daleko.
Bezrobocie prawie bez zmian

RYNEK PRACY. Po wiosennym wzroście zagrożenia bezrobociem liczba osób pozostających bez pracy w powiecie kłobuckim w kolejnych miesiącach utrzymuje się na zbliżonym poziomie

Ściśle rzecz biorąc mamy w powiecie w ostatnich miesiącach wzrost liczby osób bezrobotnych, ale jest to – całe szczęście – wzrost w zasadzie symboliczny, znikomy. Ważniejsze w tej sytuacji jest więc odnotowanie, że problem bezrobocia, przynajmniej ostatnio i do tej pory, przestał się rozkręcać i „straszyć” powrotem realiów, które znamy jeszcze sprzed kilku lat. Jak to wygląda w gołych liczbach?
W tegorocznym szczycie w maju mieliśmy w powiecie 2625 osób bezrobotnych. Cały czas mowa tu o osobach bezrobotnych i jednocześnie zarejestrowanych jako pozostające bez pracy. Potem, w czerwcu – jak o tym wówczas już pisaliśmy – wzrost bezrobocia wyhamował. Było wówczas w powiecie 2546 osób bez pracy. W lipcu i sierpniu liczba ta wzrosła, choć nieznacznie. Odpowiednio do 2561 i 2568 osób. Wciąż nie tak dużo, choć… przed koronawirusem mieliśmy w powiecie w kolejnych miesiącach poniżej 2,4 tysiąca bezrobotnych.
Do lipca stopniowo rosła liczba osób, które traciły pracę z przyczyn dotyczących zakładu pracy. Jeszcze w kwietniu było takich osób 269, w maju już 321, do lipca ich liczba wzrosła do 337. Spadła nieco w sierpniu. W ostatnich danych statystycznych odnotowano 324 takie osoby. Wciąż to jednak dość daleko do stanu sprzed epidemii.
1096 osób obecnie zarejestrowanych jako bez pracy w powiecie to osoby długotrwale bezrobotne. 774 to osoby przed trzydziestką, 643 – po pięćdziesiątce. Bezrobocie jest u nas praktycznie tak samo wysokie wśród kobiet i mężczyzn. Mamy 1266 bezrobotnych mężczyzn i 1302 kobiety bez pracy. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024

Policjantka pomogła mamie znaleźć dziecko

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024

Groźny wirus w truskawkach z Maroka

Jarosław Jędrysiak23 marca 2024