Kłobuck

Drogi chcą robić za rok

Drogi budowane w ramach środków z Funduszu Dróg Samorządowych to z reguły inwestycje projektowane i realizowane solidnie. ARCH.
Drogi chcą robić za rok

INWESTYCJA. Kłobucki ratusz stara się o pozyskanie środków zewnętrznych na przebudowę dróg gminnych – i są to plany już na przyszły rok. Chodzi tu o środki z Funduszu Dróg Samorządowych

Magistrat kłobucki złożył dwa wnioski o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. W obu przypadkach chodzi tu już o plany inwestycyjne i na rok przyszły, 2021.
– Pierwszy wniosek dotyczy ulicy Adama Mickiewicza w Kłobucku i jej przebudowy na odcinku o długości 575 m od skrzyżowania z ulicą Częstochowską do drugiego skrzyżowania z ulicą Ogrodową – poinformował podczas obrad radnych burmistrz Jerzy Zakrzewski.
Mickiewicza na remontowanym odcinku uzyskałaby nową podbudowę i nawierzchnię, krawężniki oraz chodnik od ulicy Częstochowskiej do pierwszego skrzyżowania z ulicą Ogrodową.
– Drugi wniosek dotyczy całej długości ulicy Powstańców Śląskich w Kłobucku – uzupełnia burmistrz. Drogi budowane w ramach środków z Funduszu Dróg Samorządowych to z reguły inwestycje projektowane i realizowane solidnie. Jakość obu wspomnianych ulic znacznie się więc poprawi. Oczywiście najpierw miasto musi dostać dofinansowanie do obu wniosków, potem przeprowadzić przetargi i tak dalej. O ile jednak będą środki z dofinansowania, procedury nie powinny wpłynąć na odkładanie inwestycji w czasie. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Łatwiej dojechać nad zalew Zakrzew

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2024

Emilia Osadnik ze złotem mistrzostw Polski

Jarosław Jędrysiak15 lipca 2024

Wytańczyli pierwsze miejsce

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Budują dla mieszkańców

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2024

Kwiaty dla oświaty, świadectwa dla uczniów

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024

Wizyta delegacji z Mościsk w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024