Kłobuck

Pił, ale postanowił kierować

Kolejny pijany za kółkiem. Tym razem na czas zatrzymany przez policję. Poruszał się po centrum Kłobucka.
Pił, ale postanowił kierować

POLICJA. Ciągle nie wszyscy wyznają zasadę, by po wypiciu alkoholu nie brać się za kierowanie. Kilka dni temu drogówka złapała kolejną taką osobę

Wminioną środę policjanci z kłobuckiej komendy zatrzymali do kontroli jadącego ulicą 11 Listopada w Kłobucku opla. Kierował nim 34-letni mieszkaniec Kłobucka. Kierował, niestety, w stanie, w którym nie powinien siadać za kierownicę i wyjeżdżać na drogę.
– W trakcie kontroli i badania stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna miał w organizmie prawie 1,3 promila alkoholu. Amatorowi jazdy „na podwójnym gazie” zatrzymano prawo jazdy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd. Grozi mu kara nawet do 2 lat więzienia – podsumowuje rzecznik kłobuckiej policji, mł. asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
W takich przypadkach zawsze warto sobie uświadamiać, że zatrzymanie nietrzeźwego to zawsze szansa, że zapobiegło się tragedii. Bo kto wie, gdzie czy w kogo by mógł dalej po drodze wjechać. Kogo mógłby pozbawić zdrowia, a może i życia. Podczas siadania za kierownicę po alkoholu właśnie to powinno się mieć w głowie – i to powinno to działać jak hamulec bezpieczeństwa. Niestety nie każdy ma dość pojętną głowę, by taki system bezpieczeństwa w niej działał. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

„Nie umiera ten, kto żyje w naszych sercach i pamięci”

Jarosław Jędrysiak22 kwietnia 2024

Samorządowe budynki przestaną kopcić

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Fotografowali wiosnę

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2024

Rusza wielka inwestycja pod Kłobuckiem

Jarosław Jędrysiak31 marca 2024

Przedszkolaki gośćmi w szkole

Jarosław Jędrysiak26 marca 2024

Są środki na bezcenny zabytek

Jarosław Jędrysiak25 marca 2024