Opatów

Urząd gminy znów zamknięty

W Opatowie wydano decyzję o ponownym zamknięciu urzędu gminy dla petentów
Urząd gminy znów zamknięty

EPIDEMIA. Koronawirus uderza z nową siłą tym łatwiej, że coraz więcej osób ignoruje dziś środki ostrożności. Natomiast odpowiedzialnie podchodzą do problemu w opatowskim urzędzie gminy

Jak poinformował Urząd Gminy w Opatowie, w obliczu rosnącej liczby odnotowanych przypadków zachorowań wywołanych przez koronowirusa, jednocześnie w oparciu o informacje o wzrastającym codziennie ryzyku zakażeń na terenie samej gminy Opatów wydano decyzję o ponownym zamknięciu urzędu gminy dla petentów. Czyli znowu sprawy urzędowe, jak wiosną, będzie można tutaj załatwiać nie na miejscu, a zdalnie. Przy użyciu kontaktu telefonicznego lub mejlowego. Względnie też za pomocą elektronicznych skrzynek podawczych ePUAP i SEKAP. O ile natomiast zajdzie konieczność dostarczenia dokumentu do urzędu w formie tradycyjnej, pozostanie posłużenie się przygotowaną w tym celu urną, wystawioną przed urzędem. To do niej trzeba będzie wrzucić wniosek, podanie, pismo czy petycję, z którą się przyjdzie. Osobista obsługa interesantów może być dostępna tylko w naprawdę wyjątkowych sytuacjach. A zawsze i tak najpierw konieczny jest kontakt telefoniczny.
Powrót do ograniczeń jest oczywiście utrudnieniem w dostępności urzędu gminy. Z drugiej strony jest to w zasadzie jedyny sposób dający jako takie gwarancje uniknięcia sytuacji, w której zakażeniu ulegną pracownicy samego urzędu. Gdyby do tego doszło – i gdyby osoby te trafiły na kwarantannę – działalność urzędu musiałaby ustać w ogóle.
Sytuacja epidemiologiczna obecnie w naszym powiecie nie nastraja zbyt optymistycznie. Podobnie w kraju – notuje się co chwilę rekordowe liczby zakażeń, choć jednocześnie słyszy się, że epidemia pozostaje problemem punktowych ognisk. Ich liczba jednak wzrasta. Ograniczenia w dostępności urzędów to jedna z konsekwencji tego stanu. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opatów

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Opatów

Sukces tenisistów z Opatowa

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Okazja do usunięcia azbestu

Jarosław Jędrysiak4 grudnia 2023

Nie płacą za odpady. Urząd przestrzega spóźnialskich

Jarosław Jędrysiak28 listopada 2023

Boisko już otwarte, pracownia też

Jarosław Jędrysiak24 października 2023

Tłumy na inscenizacji historycznej w Opatowie

Jarosław Jędrysiak18 września 2023

Rekonstrukcja historyczna za tydzień w sobotę

Jarosław Jędrysiak3 września 2023