Panki

Koronawirus w urzędzie gminy!

Wójt uspokaja, że pracownik urzędu, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem, nie wykonywał pracy polegającej na stałym bezpośrednim kontakcie z mieszkańcami.
Koronawirus w urzędzie gminy!

EPIDEMIA. Nie można się dostać do urzędu gminy. Podobno tam mają koronawirusa. Czy da się to sprawdzić? Bo chyba nikt nie chciałby się zarazić – mówi nam przez telefon mieszkaniec Panek

Dzwonimy do Urzędu Gminy w Pankach – i wójt potwierdza, że taki przypadek miał miejsce.
– We wtorek pracownik, który od poniedziałku przebywa na chorobowym, przekazał nam informację, że wynik testu na obecność koronawirusa, jaki u niego przeprowadzono, jest pozytywny – podaje Urszula Bujak. – Rzeczywiście w urzędzie gminy dla bezpieczeństwa wprowadziliśmy ograniczenia w dostępie mieszkańców do środka budynku. Obsługa mieszkańców prowadzona jest obecnie telefonicznie i tego rodzaju kontakt jest możliwy cały czas – dodaje wójt. Urząd zatem pracuje, choć faktycznie nie można się do niego dostać – w sensie: nie można wejść do środka. Z tym, że tego rodzaju ograniczenia wprowadzane są ostatnio znowu w większości urzędów i instytucji.
Czy przypadek wykrycia koronawirusa w urzędzie oznacza, że osoba, u której wynik testu potwierdził zakażenie, mogła zarazić nieświadomie mieszkańców gminy, którzy załatwiali tutaj swoje sprawy?
– Nie. Ten pracownik wykonywał obowiązki na samodzielnym stanowisku i nie były one związane z bezpośrednim kontaktem z mieszkańcami – podaje nam wójt Urszula Bujak.
Miejmy nadzieję, że mimo wykrycia wirusa u pracownika podobne przypadki nie sparaliżują pracy urzędu gminy. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Panki

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Panki

Rozbiórka poprawi widoczność

Jarosław Jędrysiak14 marca 2024

Gmina pomoże skorzystać z „Czystego Powietrza”

Jarosław Jędrysiak23 lutego 2024

Wójt przypomina o czyszczeniu przepustów

Jarosław Jędrysiak22 lutego 2024

Chodzą fałszywi inkasenci

Jarosław Jędrysiak20 lutego 2024

Wiadomo, kiedy zgłaszać dzieci do przedszkoli i szkół

Jarosław Jędrysiak12 lutego 2024

Dzielnicowy się spisał

Jarosław Jędrysiak10 lutego 2024