Przystajń

Taki będzie nowy gminny gmach

Taki obiekt powstanie w centrum Przystajni. Dla realizacji różnych potrzeb mieszkańców.
Taki będzie nowy gminny gmach

INWESTYCJA. Zatwierdzono projekt Centrum Usług Społecznościowych w Przystajni. Wiadomo więc już, jak będzie wyglądał ten obiekt

O planach utworzenia Centrum Usług Społecznościowych w Przystajni pisaliśmy już wcześniej. Teraz można zaprezentować, jak ten obiekt będzie docelowo wyglądał.
– W porozumieniu z projektantem i wykonawcą pracownicy urzędu gminy ustalili końcową wersję rozwiązań projektowych Centrum Usług Społecznościowych, którego budowa rozpocznie się na wiosnę przyszłego roku. Przypomnę, że budynek będzie usytuowany na skwerze Henryka Kluby w Przystajni, w miejscu obecnego zielonego budynku – informuje wójt Henryk Mach.
Centrum Usług Społecznościowych w Przystajni będzie dysponowało pomieszczeniami, które umożliwią realizację szeregu działań z zakresu świadczenia usług społecznych. Gmina podkreśla, że działania te będą kierowane do mieszkańców niezależnie od ich wieku. Dlatego właśnie w obiekcie, który powstanie, przewidziano pomieszczenie przeznaczone na klub seniora, salę wielofunkcyjną o powierzchni użytkowej powyżej 50 metrów kwadratowych, świetlicę środowiskową dla młodzieży, salę do spotkań integracyjnych, szkoleń. Na uwagę zasługuje coś jeszcze.
– W budynku zostaną zlokalizowane nowe toalety z podziałem na damską, męską i dostępną dla osób niepełnosprawnych. Budynek oraz jego otoczenie będą wyposażone w elementy wykończenia usprawniające korzystanie z obiektu osobom niepełnosprawnym, w tym niewidomym i słabowidzącym – dodaje wójt. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przystajń

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Przystajń

Nowy samorząd gminy Przystajń już działa

Jarosław Jędrysiak15 maja 2024

Wójt podsumowuje rok

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Na co pójdą gminne pieniądze?

Jarosław Jędrysiak31 stycznia 2024

Ile nowych książek w ciągu roku?

Jarosław Jędrysiak13 stycznia 2024

Kiermasz świąteczny w Przystajni

Jarosław Jędrysiak19 grudnia 2023

Zasłużony dla województwa

Jarosław Jędrysiak12 grudnia 2023