Janiki

Potrącono pieszą

Do zdarzenia doszło w poprzednią środę. ARCH.
Potrącono pieszą

POLICJA. 87-latka po potrąceniu przez samochód została zabrana do szpitala w Częstochowie. Informowaliśmy o tym bez zbędnej zwłoki w internecie, teraz uzupełniamy szczegóły i nagłaśniamy apel policji

Do zdarzenia doszło w poprzednią środę.
– Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że kilkanaście minut po godzinie 16.00 w Janikach w gminie Panki kierująca osobowym fiatem 59-letnia kobieta podczas wykonywania manewru cofania najechała na idącą poboczem drogi 87-latkę. Zarówno kierująca samochodem, jak i piesza są mieszkankami powiatu kłobuckiego. Kierująca samochodem była trzeźwa – podaje rzecznik kłobuckiej policji, mł. asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
Pokrzywdzona kobieta z obrażeniami ciała została zabrana do częstochowskiego szpitala. A szczegółowe okoliczności tego wypadku sprawdzają śledczy z Kłobucka pod nadzorem częstochowskiego prokuratora.
A o co apeluje policja?
– W związku z porą roku i panującą aurą po raz kolejny apelujemy do rowerzystów i pieszych. Praw fizyki oszukać się nie da. Nie ma takiego pojazdu, który rozpędzony zatrzyma się w miejscu. Na drogę hamowania składają się trzy główne elementy: postrzeganie, reakcja, hamowanie. I to właśnie te trzy elementy mają największy wpływ na możliwość przeżycia pieszego w konfrontacji z samochodem. Nasze szanse jako pieszych czy rowerzystów niewyobrażalnie wzrastają wtedy, kiedy jesteśmy dobrze widoczni i posiadamy odblaski, w myśl zasady: „widoczny – bezpieczny” – mówi rzeczniczka policji. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Janiki

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Janiki