Kłobuck

PKP zastanawia się nad dworcem

Co będzie dalej z kłobuckim dworcem widmo? Zobaczymy. Na razie mamy obietnice i daty „za kilka lat”
PKP zastanawia się nad dworcem

KOMUNIKACJA. Pisaliśmy o wizji – w perspektywie kilku lat – uruchomienia połączenia kolejowego Intercity w takim wariancie, który będzie przewidywał zatrzymywanie się pociągu na stacji w Kłobucku. Co zatem z dworcem?

W jakim stanie jest dworzec, to dokładnie wiadomo. Kolej w Polsce to kilka osobnych spółek. Inna zajmuje się torami, inna takimi obiektami jak stara kłobucka stacja. Jeśli faktycznie plany się nie zmienią i w najbliższej dekadzie do Kłobucka wróci pociąg Intercity – nie tylko tędy przejeżdżając, ale też zatrzymując się i zabierając pasażerów – sprawa dworca nabierze aktualności. A przynajmniej jest na to szansa.
Jak pisaliśmy, urzędy centralne i kolej bombarduje ostatnio pismami nasz czytelnik, Andrzej Stolecki. W ostatnich dniach otrzymał odpowiedź od PKP – od tej spółki, która odpowiada za dworce.
– PKP SA Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Katowicach informuje, że decyzja w sprawie remontu dworca Kłobuck zostanie podjęta po uzyskaniu pełnej informacji w zakresie inwestycji będącej po stronie PKP PLK SA oraz od przewoźników, czy będą zainteresowani wznowieniem przewozów pasażerskich z uwzględnieniem stacji Kłobuck – odpowiada w piśmie do naszego czytelnika Jolanta Michalska z PKP.
Czyli jedna kolejowa spółka musi się tu jeszcze konsultować z drugą. I, jak można zrozumieć, na razie nic nie wie o planach przywrócenia pociągów Intercity. Nie wiemy, czy to dlatego, że to plany dalece wstępne, więc się na nich opierać nie sposób, czy dlatego, że… po prostu nie wie. Co będzie dalej z dworcem – to się dopiero okaże. Jeśli wrócą połączenia Intercity, być może zapadnie decyzja o jego remoncie. Odpowiedź PKP nie przesądza, czy dworzec będzie remontowany. Na dobrą sprawę pasażerom można urządzić przystanek kolejowy, a dworzec może zapadać się nadal.
Przy okazji wyjaśniło się, że choć pięć lat temu były pomysły, by dworzec przekazać gminie Kłobuck, to zamiar ten zastopowała PKP PLK – czyli ta ze spółek, która odpowiada za tory. Przynajmniej do zakończenia inwestycji, którą tu na linii prowadzi – czyli do 2023 roku.
Co będzie dalej? Zobaczymy. Na razie mamy obietnice i daty „za kilka lat”. Obietnice już mieliśmy. Czy tym razem skończy się na nich? Czy jednak wrócą do Kłobucka Intercity, nowe perony, odremontowany dworzec? Choćby za kilka lat? (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Samorządowe budynki przestaną kopcić

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Fotografowali wiosnę

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2024

Rusza wielka inwestycja pod Kłobuckiem

Jarosław Jędrysiak31 marca 2024

Przedszkolaki gośćmi w szkole

Jarosław Jędrysiak26 marca 2024

Są środki na bezcenny zabytek

Jarosław Jędrysiak25 marca 2024

Wkrótce decyzja o budowie drogi wojewódzkiej 491

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024