Powiat

Konsultacje dyżurów aptek – bez uwag

Powiat właśnie ogłosił sprawozdanie z najnowszych konsultacji projektu w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu kłobuckiego.
Konsultacje dyżurów aptek – bez uwag

SPOŁECZEŃSTWO. Co jakiś czas głośno o pretensjach mieszkańców dotyczących dyżurowania aptek w naszym powiecie. Ale w cyklicznych konsultacjach społecznych w tej sprawie – nie ma uwag

Pomijamy tu kwestię sensowności rozwiązań prawnych, na mocy których powiaty regulują dyżury aptek. Niedawno szeroko przedstawialiśmy, jak ten temat widzą aptekarze i skąd wynika to, że nikt z właścicieli aptek nie pali się do nocnych czy weekendowych dyżurów. Zainteresowanych odsyłamy do tego materiału na naszej witrynie internetowej.
Obecne prawo przewiduje, że w procedurze ustalania przez radę powiatu dyżurów aptek może uczestniczyć społeczeństwo. W formie konsultacji. Te odbywają się więc cyklicznie, przed przyjęciem każdej uchwały o dyżurach. I praktycznie zawsze okazuje się, że nikt w tych konsultacjach nie zgłasza żadnych uwag. Czyli – można rozumieć – nikogo ta sprawa nie interesuje do chwili, aż nagle, choćby tylko ten jeden raz w życiu, ma potrzebę kupić od ręki lek akurat w godzinach wieczornych. Wtedy jest problem, często telefon do mediów, potem – po nagłośnieniu sprawy – apele. I znów są potem konsultacje dyżurów aptek. I znowu nic. Zresztą… może to i dobrze, że mieszkańcy nie wnioskują o więcej dyżurów, skoro skądinąd wiadomo – i pisaliśmy o tym w wyżej wspomnianym naszym artykule – ten system wydaje się być na krawędzi upadku. Bo aptekarze mogą odmówić dyżurowania na obecnych warunkach i praktyka pokazuje, że nie wiąże się to z żadnymi sankcjami.
Powiat właśnie ogłosił sprawozdanie z najnowszych konsultacji projektu w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu kłobuckiego. Konsultacje zwyczajowo ogłoszone były w oficjalnych materiałach powiatu. Ale i medialne nagłaśnianie ich w kolejnych latach też tu nie zmieniało obrazu rzeczy. Jak podaje starostwo, w ramach przeprowadzonych konsultacji nie wpłynęły wnioski i uwagi od organizacji pozarządowych. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Rozmawiali o regionalnej drodze rowerowej

Jarosław Jędrysiak19 kwietnia 2024

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024

Policjantka pomogła mamie znaleźć dziecko

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024