Krzepice

Będą robić Andersa i przyległe ulice

Ratusz bierze się za drogi osiedlowe w południowej części miasta.
Będą robić Andersa i przyległe ulice

DROGI. Krzepicki ratusz w poniedziałek ogłosił przetarg na budowę kilku dróg gminnych w Krzepicach. Chodzi o ulice Andersa, Stasiewicza, Brzozową i Lipową

Wszystkie te ulice znajdują się w południowej części miasta i mają charakter osiedlowy, podobnie pobliskie przedłużenie ulicy Andersa – której odcinek znajdujący się bliżej marketów i ulicy Częstochowskiej był już poprawiany wcześniej. Pozostałe trzy ulice to drogi poprzeczne i boczne względem ulicy Andersa.
Przy udziale środków unijnych gmina Krzepice chce tu wykonać w sumie 740 metrów dróg asfaltowych i dodatkowo 540 metrów dróg z kostki brukowej. Powstanie tu też ułatwiające ruch uliczny małe rondo (z przejezdnym środkiem) na skrzyżowaniu Andersa, Stasiewicza i Klonowej. Z kostki będą nadto wybudowane chodniki i zjazdy na posesje. Przy okazji teren uzyska prawie 1,3 kilometra kanalizacji deszczowej.
Inwestycja jest dość spora i zakłada się, że zostanie wykonana w całości do ostatnich dni lipca 2022 roku (czyli mniej więcej za półtora roku). Na dziś magistrat czeka na oferty przetargowe. Coś więcej o ostatecznych kosztach umowy z wykonawcą i o tym, kto drogi zbuduje, powinno być wiadomo około połowy listopada. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzepice

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Krzepice

Budują ulicę

Jarosław Jędrysiak28 maja 2024

Szczegółowo badają warunki w szkole

Jarosław Jędrysiak12 marca 2024

Mierzono pył w powietrzu

Jarosław Jędrysiak2 marca 2024

Omówili zagrożenie wysokim poziomem wody

Jarosław Jędrysiak21 lutego 2024

Ferie w GOK-u trwają

Jarosław Jędrysiak6 lutego 2024

Debata o bezpieczeństwie w sieci

Jarosław Jędrysiak30 stycznia 2024