Mokra

Założą w szkole rolety

Do czego najbardziej przydadzą się szkole automatyczne rolety?
Założą w szkole rolety

INWESTYCJA. Przy okazji szerzej zakrojonej inwestycji szkoła w Mokrej uzyska także automatyczne rolety na oknach. Po co? Powód jest bardzo konkretny

Zacznijmy od tego, że budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mokrej czekają większe zmiany. Przede wszystkim będzie tu przeprowadzona termomodernizacja, a wraz z nią remonty. O tym już zresztą pisaliśmy dużo wcześniej. Więc tylko krótko: termomodernizacja obejmie w zasadzie typowe działania, dzięki którym budynek będzie docieplony i będzie tracić mniej ciepła i energii, a opalany będzie ekologicznie – biomasą. Remont gmina wykona z własnych środków. Będzie to m.in. naprawa schodów, malowanie, zmiany wykonanie oświetlenia awaryjnego.
Nowym pomysłem jest poszerzenie inwestycji o montaż automatycznych rolet zewnętrznych. Do czego są one potrzebne? Jak informuje urząd gminy, o dodanie tego elementu wyposażenia szkoły wnioskowała dyrektor placówki. Wójt wniosek rozpatrzył pozytywnie, bo są ku temu realne powody. Choć niekoniecznie każdy sobie je uświadamia. Otóż po prostu dziś szkoły są coraz lepiej wyposażone i mają też do dyspozycji różnoraki sprzęt multimedialny. Ten coraz szerzej wykorzystuje się podczas zajęć. A wtedy niejednokrotnie bardzo się przydaje możliwość łatwego zaciemniania pomieszczeń. Automatyczne rolety to ułatwią. Nie wspominając już o tym, że mogą też być inne i łatwiejsze do wyobrażenia korzyści z ich montażu na szkole.
Te planowane remonty trochę tu potrwają. Główny, czyli termomodernizacja, nawet do końca przyszłego roku. Nie są tu jeszcze zakończone sprawy przetargowe. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mokra

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Mokra

W muzeum w Mokrej dostępna jest wystawa „Rotmistrz Witold Pilecki, 1901-1948”

Jarosław Jędrysiak20 marca 2024

Policjanci uczcili pamięć żołnierzy poległych w Bitwie pod Mokrą

Marcin Syguda5 września 2022

Robią przy szkole

Jarosław Jędrysiak24 sierpnia 2021

Wójt pisze do ministra

Jarosław Jędrysiak8 maja 2021

Muzeum działa z ograniczeniami

Jarosław Jędrysiak20 lutego 2021

Szkoła za niespełna 1,9 miliona

Jarosław Jędrysiak11 stycznia 2021