Powiat

Epidemia trzyma się mocno

Jak wygląda zmiana liczby aktywnych przypadków koronawirusa w powiecie? Na razie bijemy rekordy, a przyrost występuje niemal każdego dnia. ARCH.
Epidemia trzyma się mocno

EPIDEMIA. W kraju wprowadzają właśnie nowe obostrzenia i zapowiadają kolejne – gdyby wzrost zakażeń SARS-CoV-2 nie wyhamował. Odnotujmy krótko sytuację z ostatnich dni w naszym powiecie

Opieramy się na oficjalnie podawanych danych służb sanitarnych. To kluczowe, bo w kwestii źródeł danych i ich treści łatwo ostatnio o chaos.
Ostatnie dni według oficjalnych danych były o tyle lepsze od podobnego okresu w ubiegłym tygodniu, że przerwał się ten koszmarny łańcuch śmierci, gdy mieszkańcy naszego powiatu umierali w związku z COVID-19 co dzień. W czwartek tydzień temu powiatowe statystyki informowały o 20 mieszkańcach powiatu – śmiertelnych ofiarach epidemii. W ostatnią środę już o 24. Cztery ofiary śmiertelne to o 50 proc. mniej niż we wcześniejszych siedmiu dniach. Wiadomo, że ta statystyka nie pocieszy rodzin ofiar. Ale to jednak dobrze, że ta najbardziej ponura liczba nie rosła teraz już tak szybko, jak niedawno.
Jak wygląda zmiana liczby aktywnych przypadków koronawirusa w powiecie? Na razie bijemy rekordy, a przyrost występuje niemal każdego dnia – nawet mimo odnotowywanych przypadków ozdrowień. Szczegóły raportujemy na wykresie. (jar)

wykres0

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024

Policjantka pomogła mamie znaleźć dziecko

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024

Groźny wirus w truskawkach z Maroka

Jarosław Jędrysiak23 marca 2024

Znów narkotyki w naszym powiecie!

Jarosław Jędrysiak12 marca 2024