Miedźno

Zarażeni w GOPS i urzędzie gminy

Wójt poinformował o zakażeniach sporej grupy pracowników kluczowych gminnych instytucji.
Zarażeni w GOPS i urzędzie gminy

EPIDEMIA. W związku ze stwierdzonymi pierwszymi przypadkami zakażenia koronawirusem wśród pracowników Urzędu Gminy Miedźno oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców oraz podległych mi osób, jak również zapewnienie ciągłości świadczenia usług publicznych, podjąłem decyzję o zakupie testów i przebadaniu pracowników tychże instytucji – podaje wójt Piotr Derejczyk

W poniedziałek wójt gminy poinformował, że wyniki testów potwierdziły zakażenie koronawirusem u aż 19 pracowników wspomnianych wyżej instytucji. Mniej, bo 16 osób, nie zaraziło się – testy wykluczyły zakażenie. W przypadku 5 osób wyniki były niejednoznaczne. Niektóre badania – w chwili wydania komunikatu wójta – jeszcze trwały.
– W związku z zaistniałą sytuacją osoby, u których testy potwierdziły obecność koronawirusa, zostały skierowane na kwarantannę. Na szczęście przebieg choroby u nich jest bezobjawowy lub łagodny – dodaje Piotr Derejczyk. Co z działaniem urzędu gminy i ośrodka pomocy społecznej w tych warunkach?
– Pomimo absencji sporej grupy urzędników zarówno Urząd Gminy Miedźno, jak i GOPS na bieżąco realizują swoje zadania. Kontakt z urzędem oraz GOPS możliwy jest wyłącznie drogą elektroniczną lub telefoniczną. Proszę jednak o wyrozumiałość, gdyż w świetle zaistniałej sytuacji załatwienie spraw mieszkańców może zająć więcej czasu niż zazwyczaj. Osobiste wizyty dopuszczalne są tylko po wcześniejszym umówieniu i tylko w sprawach bardzo pilnych – informuje wójt.
Jak widzimy, koronawirus próbuje – i potencjalnie jest w stanie – sparaliżować także funkcjonowanie gminy i jej kluczowych instytucji. W Miedźnie jeszcze się przed tym bronią i mimo skierowań na kwarantannę działają dalej. Oby mogli w tym wytrwać – i oby nie było tu kolejnych zakażeń. Chorym – życzymy zdrowia. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miedźno

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Miedźno

Jechał zalany w trupa

Jarosław Jędrysiak16 marca 2024

Ile gmina wyda na inwestycje?

Jarosław Jędrysiak26 stycznia 2024

Miedźno chce reparacji od Niemiec

Jarosław Jędrysiak9 grudnia 2023

Odblaski trafiły do kolejnych osób

Jarosław Jędrysiak16 listopada 2023

Przypominają, by nie palić śmieciami

Jarosław Jędrysiak4 listopada 2023

Jubileusz Państwa Krystyny i Zygmunta Turków

Marcin Syguda10 sierpnia 2023