Krzepice

Ułóż haiku

Jak zachęca GOK, warto obserwować przyrodę, zdobyć się na refleksję i ująć ją w góra kilkunastu słowach. Byle celnie i ciekawie. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Ułóż haiku

KONKURS. Gminny Ośrodek Kultury w Krzepicach ma propozycję kolejnego konkursu, który da się bez problemu przeprowadzić także w szczególnych warunkach ograniczeń doby pandemii

Konkurs nazywa się: „Jesienne haiku”. I polega na przygotowaniu i przesłaniu tych krótkich tekstów na adres organizatora (gok.krzepice@op.pl). Warto, bo przygotowano atrakcyjne nagrody. A w konkursie może wziąć udział każdy – niezależnie od wieku.
Co to jest to haiku? Dla tych, którzy się już z tą japońską formą poetycką zetknęli, jest to oczywiste i intuicyjnie wyczuwalne. Co z pozostałymi? No cóż, przykłady tej krótkiej i specyficznej formy literackiej można bez trudu i w wielkich ilościach znaleźć w internecie. Można się więc rozeznać w istocie sprawy i poszukać inspiracji. Jak zachęca GOK, warto obserwować przyrodę, zdobyć się na refleksję i ująć ją w góra kilkunastu słowach. Byle celnie i ciekawie. Bez żadnych rymów. Haiku to takie malowanie słowem, takie liryczne obrazy bez potrzeby zaburzania ich równomiernym „turkotem” rymu. Zresztą… w internecie łatwo o przykłady, by zobaczyć, w czym rzecz.
Czas na udział w konkursie jest do 22 listopada. Do tej daty mejl uczestnika konkursu musi być już w skrzynce GOK-u. Trzeba do niego dołączyć zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów konkursu „Jesienne haiku” i zgodę na nieodpłatną publikację haiku na stronach GOK, gminy i w lokalnej prasie. O szczegóły zawsze można telefonicznie dopytać w GOK-u.
Aha, dodajmy, że „Jesienne haiku” to początek cyklu. Kto teraz przygotuje haiku tematycznie związane z jesienią, będzie mógł brać udział w kolejnych odsłonach konkursu. No i na końcu może będzie mógł na półce postawić sobie tomik z konkursowymi haiku – w tym także własnego autorstwa. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzepice

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Krzepice

Szczegółowo badają warunki w szkole

Jarosław Jędrysiak12 marca 2024

Mierzono pył w powietrzu

Jarosław Jędrysiak2 marca 2024

Omówili zagrożenie wysokim poziomem wody

Jarosław Jędrysiak21 lutego 2024

Ferie w GOK-u trwają

Jarosław Jędrysiak6 lutego 2024

Debata o bezpieczeństwie w sieci

Jarosław Jędrysiak30 stycznia 2024

Inwestycje na 14,5 miliona złotych

Jarosław Jędrysiak23 stycznia 2024