Zbrojewsko, Albertów, Lipie

Szykują rozbudowę wodociągu

Budowane przed laty i na raty wodociągi czasem układają się w skomplikowaną pajęczynę, a brak połączeń sąsiednich miejscowości wpływa na efektywność i sprawność całej sieci. Efektem bywają braki wody – i temu trzeba zapobiegać.
Szykują rozbudowę wodociągu

INWESTYCJA. Gmina Lipie w dalszej perspektywie planuje rozbudowę sieci wodociągowej na swoim terenie. W tej sprawie wykonano kolejne kroki formalne, aby w przyszłości inwestycje takie były możliwe

W ciągu lat zgłaszano i notowano różne niedoskonałości istniejącej sieci. Do takich sytuacji należą przejściowe braki wody w niektórych obszarach gminy, czego rozwiązania poszukiwano zresztą wcześniej. Sama sieć w gminie – nie tylko w tej zresztą – powstawała w ciągu lat nieco na raty, więc zdarza się, że brakuje dziś pewnych odcinków czy łączników, które by sprawiały, że taka sieć działa i jest zorganizowana efektywnie i po prostu logicznie. Czasem trzeba więc brać pod uwagę inwestycje, które pozwolą zaspokoić aktualne potrzeby zaopatrzenia mieszkańców w wodę.
W urzędzie gminy właśnie formalnie wszczęto postępowania dotyczące ustalenia lokalizacji takich wodociągowych inwestycji celu publicznego. To jeden z elementów procedury niezbędnych przed samą praktyczną budową wodociągu. I tym samym niezbędny do wykonania krok formalny. Postępowania, o których tu mowa, dotyczą rozbudowy sieci wodociągowej łączącej Lipie ze Zbrojewskiem oraz rozbudowy takiej sieci na odcinku między Lipiem i Albertowem. Oba odcinki są potrzebne. W tej chwili połączenia sieci między Zbrojewskiem i Lipiem nie ma, a tutejsze miejscowości w zakresie wodociągu są w zasadzie bardziej powiązane z gminą Krzepice niż Lipie. To skutek bardzo dawnych decyzji – nieprzystających do obecnej sytuacji. Podobnie połączenia nie ma między sąsiadującymi ze sobą Lipiem i Albertowem. Tu połączenia idą poprzez rejon Rębielic Szlacheckich. Powinno to być po prostu bardziej logicznie i funkcjonalnie. Stąd dążenie do wspomnianych inwestycji. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbrojewsko, Albertów, Lipie

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Zbrojewsko, Albertów, Lipie