Panki

Jechał po narkotykach

Policja ma możliwość łatwego wykrycia, czy kierowca nie zażywał narkotyków.
Jechał po narkotykach

POLICJA. Ostatnio jakby coraz częściej policja odnotowuje na naszym terenie przypadki kierowców, którzy poruszają się po drogach, choć są pod wpływem substancji odurzających. Policja ma testy, które pozwalają to łatwo wykrywać

O tym, że policja może poprosić o dmuchanie w alkomat, wiedzą wszyscy – i z pewnością wpływa to na podejmowanie właściwych decyzji. To jest: nawet po jednym piwku wielu sobie jazdę odpuści – i dobrze. Może nie wszyscy wiedzą jednak, że policja jest w stanie też łatwo zbadać, czy człowiek za kierownicą jest po narkotykach. Bo ostatnio nawet u nas co jakiś czas przyłapuje się takich kierowców. Kto wie, czy to nie dlatego, że są przekonani o swojej bezkarności? Jeśli tak, to jest to przekonanie błędne.
W zeszły czwartek w godzinach popołudniowych podobny przypadek odnotowano w Pankach. Na ulicy Powstańców Śląskich drogówka zatrzymała tam do kontroli osobową hondę. Powód był banalny. Kierowca przekroczył dozwoloną prędkość. Szybko się jednak okazało, że to w sumie chyba najmniejszy z problemów.
– Samochodem kierowął 31-letni mieszkaniec gminy Krzepice. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi – podaje rzecznik kłobuckiej policji, mł. asp. Joanna Wiącek-Głowacz.
No i doszła do tego sprawa kluczowa: stan kierowcy.

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Panki

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Panki

Rozbiórka poprawi widoczność

Jarosław Jędrysiak14 marca 2024

Gmina pomoże skorzystać z „Czystego Powietrza”

Jarosław Jędrysiak23 lutego 2024

Wójt przypomina o czyszczeniu przepustów

Jarosław Jędrysiak22 lutego 2024

Chodzą fałszywi inkasenci

Jarosław Jędrysiak20 lutego 2024

Wiadomo, kiedy zgłaszać dzieci do przedszkoli i szkół

Jarosław Jędrysiak12 lutego 2024

Dzielnicowy się spisał

Jarosław Jędrysiak10 lutego 2024