Przystajń

Nowe czterysta książek

Wśród nabytków biblioteki jest literatura dla dorosłych i dla dzieci.
Nowe czterysta książek

CZYTELNICTWO. Właśnie o sporo nowych tytułów wzbogacił się księgozbiór Gminnej Biblioteki Publicznej w Przystajni. Można je też zamówić za pośrednictwem katalogu online

Gminna Biblioteka Publiczna w Przystajni wzięła udział w projekcie „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”, realizowanym w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wymiernym efektem tego udziału stała się możliwość wydania 9692 złotych na zakup aż 400 nowych książek do biblioteki. Stali czytelnicy mogą więc śmiało poszukać czegoś nowego. Każdy zainteresowany może teraz łatwo sprawdzić, co znajduje się na bibliotecznych półkach.
Katalog biblioteki jest dostępny w internecie (m6119.lib.mol.pl). To nowe i bardzo wygodne narzędzie dla czytelników – świetnie znane z dużych bibliotek miejskich i uniwersyteckich. Każdy może teraz już w domu zaplanować, co wypożyczy. No i może sprawdzić, czy ta lub inna książka jest aktualnie dostępna. Katalogi online w gminnych bibliotekach to wciąż jeszcze nie wszędzie dostępne ułatwienie. No ale, jak skądinąd wiadomo, biblioteka w Przystajni od dawna jest wysoko oceniana i świetnie wypada w statystykach, więc poniekąd nie dziwi, że katalog online ma szybciej niż niektóre inne placówki. Warto to docenić. I przetestować. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

2 komentarze

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przystajń

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Przystajń

Nowy samorząd gminy Przystajń już działa

Jarosław Jędrysiak15 maja 2024

Wójt podsumowuje rok

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Na co pójdą gminne pieniądze?

Jarosław Jędrysiak31 stycznia 2024

Ile nowych książek w ciągu roku?

Jarosław Jędrysiak13 stycznia 2024

Kiermasz świąteczny w Przystajni

Jarosław Jędrysiak19 grudnia 2023

Zasłużony dla województwa

Jarosław Jędrysiak12 grudnia 2023