Przystajń, Szarlejka

Szaleją z promilami

Co powiedzieć o takich, którzy łapią za kierownicę w ciągu dnia czy po południu, choć pili tego samego dnia, może nawet przed chwilą – i mają nawet kilka promili? ARCH.
Szaleją z promilami

POLICJA. Konsekwencje czekają kierowcę już w sytuacji, gdy po wieczornej imprezie rano za wcześnie siądzie za kierownicę i prowadzi z ułamkami promila ponad normę. Co powiedzieć o takich, którzy łapią za kierownicę w ciągu dnia czy po południu, choć pili tego samego dnia, może nawet przed chwilą – i mają nawet kilka promili? Znów złapano u nas takich nieodpowiedzialnych ludzi

Najpierw w Przystajni. Kilka dni temu. Tu na ulicy Targowej ktoś wywrócił się lewo. Ktoś to zgłosił na policję. Na miejscu mundurowi stwierdzili, że 48-letni mieszkaniec Przystajni kierował motorowerem mimo obowiązującego go zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Co więcej, ta kara nic go najwyraźniej nie nauczyła, bo i w dniu przewrotki na Targowej miał w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu. Ktoś powie, że motorowerem nie mógł nikomu zrobić wielkiej krzywdy? No a gdyby ktoś chciał takiego wywracającego się na jezdni ominąć – i zrobiłby krzywdę sobie lub przypadkowym pieszym? Zresztą co tu przekonywać, sprawa jest oczywista, a przepisy jasne. Po alkoholu się nie jeździ.
Z kolei w Szarlejce świadek zgłosił policji, że po drodze porusza się osobowym daewoo kierowca, który najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Drogówka, która szybko była na miejscu, odnalazła wskazany w zgłoszeniu samochód. Jego kierowca, 41-letni mężczyzna, miał w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu. Jego też obowiązywał zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Czyli nie pierwszy raz „wypiął się” na bezpieczeństwo innych. Ktoś, całe szczęście, na takie szaleństwo nie przymknął oka i zgłosił to na policję. Każdemu z przyłapanych nieodpowiedzialnych kierowców grozi, przynajmniej teoretycznie, pobyt w więzieniu. W każdym razie czekają ich zarzuty karne. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przystajń, Szarlejka

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Przystajń, Szarlejka