Mokra, powiat

Zabytkowy kościołek będzie konserwowany

Umowę podpisano w starostwie.
Zabytkowy kościołek będzie konserwowany

ZABYTKI. To zabytek cenny, choć z racji rozmiarów może nie każdemu rzuca się w oczy. Modrzewiowy kościółek w Mokrej stoi na polu bitwy pod Mokrą, której – w pewnym sensie – był świadkiem. Ale sam jest jeszcze starszy, bo ma ponad trzy wieki

Mamy w szerszym regionie nieco podobnych zabytków – starych drewnianych świątyń. W samym powiecie kłobuckim jest ich akurat nieco mniej. Ten, w Mokrej, jest wyjątkowy z racji miejsca swej lokalizacji. Obserwował krwawe walki, ale odegrał też symboliczną rolę już dużo po wojnie, stając się świadkiem symbolicznego pojednania wtedy tu walczących.
Szykują się prace mające na celu zabezpieczenie zabytku. A starostwo powiatowe komunikuje, że dołoży do tego przedsięwzięcia i że podpisało z parafią w Mokrej umowę o dofinansowanie przez powiat prac konserwatorskich zabytkowej świątyni. Najważniejsze, że w parafii troszczą się o ten pamiętający dawne czasy kościół. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mokra, powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Mokra, powiat

Uczcili 82. rocznicę bitwy

Jarosław Jędrysiak12 września 2021