Miedźno

Budżet z deficytem i inwestycjami

Wydatków majątkowych na rok przyszły przewidziano całkiem sporo, bo mieszczą się one w kwocie niemal 16,5 miliona złotych. ARCH.
Budżet z deficytem i inwestycjami

FINANSE. W gminie Miedźno już zapadła decyzja o kształcie budżetu na rok 2021. Sporo przeznaczono na inwestycje, ale niemały jest też zaplanowany deficyt

W szeregu najważniejszych i najkosztowniejszych inwestycji znajdą się zwłaszcza opisywane na naszych łamach już wcześniej dwie, to jest termomodernizacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mokrej i ciąg dalszy przebudowy ulic Dębowej, Sosnowej, Ogrodowej i Polnej w Miedźnie, a także trzecia – przebudowa ulic Brzozowej, Leśnej, Cichej oraz Bór w Ostrowach nad Okszą. Wśród pozostałych inwestycji jest m.in. remont budynku komunalnego w Izbiskach, termomodernizacja remiz z Mokrej, Władysławowie, i Borowej i budowa oświetlenia w gminie w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. W gminie wydzielono fundusz sołecki, więc mieszczące się w nim zadania będą realizowane w każdym z sołectw. Podczas sesji, na której uchwalano budżet, zdecydowano o przesunięciu środków pomiędzy dwoma zadaniami: planowanym przez wójta zagospodarowaniem terenu rekreacyjnego we Władysławowie a zgłoszoną przez komisję budżetową przebudową ulicy Malowniczej w Borowej. Radni wskazali na Malowniczą – i to zadanie znalazło się w przyszłorocznym budżecie.
Wydatków majątkowych na rok przyszły przewidziano całkiem sporo, bo mieszczą się one w kwocie niemal 16,5 miliona złotych. To niemal jedna trzecia wydatków gminy w ogóle. Spory jest też jednak zaplanowany deficyt: ponad 6,8 miliona. Nowy budżet gminy po stronie dochodów to 47,3 miliona złotych. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miedźno

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Miedźno

Kolejni zatrzymani z narkotykami w naszym powiecie

Jarosław Jędrysiak28 maja 2024

Jechał zalany w trupa

Jarosław Jędrysiak16 marca 2024

Ile gmina wyda na inwestycje?

Jarosław Jędrysiak26 stycznia 2024

Miedźno chce reparacji od Niemiec

Jarosław Jędrysiak9 grudnia 2023

Odblaski trafiły do kolejnych osób

Jarosław Jędrysiak16 listopada 2023

Przypominają, by nie palić śmieciami

Jarosław Jędrysiak4 listopada 2023