Grodzisko, Kłobuck

Nietrzeźwy spowodował kolizję

Nietrzeźwy spowodował kolizję

POLICJA. W ręce policji trafiły w ostatnich dniach kolejne osoby kierujące po alkoholu. Jedna z nich doprowadziła do kolizji

– W miniony piątek, w godzinach popołudniowych, oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o obywatelskim zatrzymaniu nietrzeźwego kierującego. Według zgłoszenia kierujący golfem, jadąc ulicą Kłobucką w miejscowości Grodzisko, poruszał się całą szerokością jezdni – podaje rzecznik kłobuckiej policji, sierż. sztab. Marlena Wiśniewska.
Po zgłoszeniu na miejsce udali się policjanci drogówki. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości potwierdziło zasadność obywatelskiego zatrzymania. 46-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Kłobuck, miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Jego pijana jazda nie obyła się bez szkód. Bo zakończyła się na wysepce rozdzielającej pasy jezdni, gdzie auto uderzyło w znak drogowy.
Kolejny przypadek jazdy „na podwójnym gazie” jest z poniedziałku.
– Parę minut przed godziną 6. rano mundurowi zauważyli osobowego opla, który swoją jazdą wzbudził zainteresowanie. Okazało się, że kierującą jest 50-letnia mieszkanka gminy Kłobuck, która podczas przeprowadzenia badania stanu trzeźwości miała w organizmie ponad 1 promil alkoholu – dodaje policjantka.
Trudne warunki drogowe, na które łatwo trafić o tej porze roku, nie prowadzą czasem, jak widać, do żadnych refleksji. Wiadomo, że po alkoholu reakcja na nagłe zdarzenia nie jest wystarczająco dobra. Taki kierowca może wjechać wcale nie tylko w znak.
– Pamiętajmy, że wyjeżdżając w drogę po pijanemu, ryzykujemy nie tylko swoje życie, ale także innych uczestników ruchu drogowego! Po raz kolejny przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą wysokie grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet więzienie. Nietrzeźwi zatrzymani w ostatnich dniach też muszą liczyć się z zarzutami karnymi, za które grozi nawet pobyt w więzieniu – przestrzega rzeczniczka policji. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Grodzisko, Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Grodzisko, Kłobuck