Kłobuck

Gazyfikacja z opóźnieniem

Plany gazyfikacji powiatu nie zostały porzucone. Ale są informacje, że pandemia ma wpływ na tempo ich realizacji. Trzeba się uzbroić w cierpliwość.
Gazyfikacja z opóźnieniem

GAZYFIKACJA. Wiele sfer życia uległo w ostatnim czasie wymuszonym zmianom. Wygląda na to, że koronawirus wmieszał się też w tempo planowanej gazyfikacji naszego powiatu

Na sesji pojawiła się informacja burmistrza dotycząca budowy gazociągu średniego w rejonie Kamyka. Stała się okazją do zainteresowania tym, jaki w ogóle jest stan realizacji zamierzenia doprowadzenia gazociągu do gminy Kłobuck.
W odpowiedzi burmistrz stwierdził, że w zasadzie w planach realizujących tę inwestycję gazowników nic się nie zmieniło.
– Mamy informację co do planowanej nitki gazociągu od Wręczycy, czyli w zasadzie od Blachowni do Kłobucka. To jest ta główna magistrala, która ma zasilić Kłobuck w gaz. Z uwagi na pandemię terminy dotyczące tej inwestycji zostały przesunięte – podał na sesji Jerzy Zakrzewski.
Jak bardzo zmienią się terminy? W magistracie najwyraźniej mają nadzieję, że zwłoka mimo wszystko będzie umiarkowana.
– Liczymy, że w tym roku te prace przynajmniej ruszą – stwierdził burmistrz.
– Chodzi tu o główną nitkę gazociągu. Bo to od niej uzależniona jest dalsza procedura i dalsze działania w kierunku zgazyfikowania Kłobucka – dodał.
Zakrzewski ma informacje, że dla tej inwestycji gotowa jest już dokumentacja i są też wymagane zezwolenia. Pozostaje więc doczekać się momentu, w którym prace będą mogły ruszyć. Zapewne znaczenie będzie tu mieć także sytuacja związana z pandemią.
W powiecie kłobuckim gazociągi dostarczające błękitne paliwo już bezpośrednio do odbiorców budowane są od strony gminy Krzepice, gdzie, po latach starań, uruchomiono już stację LNG. To jednak rozwiązanie czasowe, bo ostatecznie cały gaz ma płynąć do naszego powiatu właśnie tym gazociągiem od strony Blachowni, który jest przygotowywany do budowy. Słusznie może się wydawać, że inwestycja ta postępuje niespiesznie (pomijając kwestię przyczyn). Niemniej dziś są już i plany, i gotowość do rozpoczęcia budowy. Kilka czy kilkanaście lat temu w ogóle wahano się jeszcze, z której strony ten gaz do powiatu kłobuckiego łączyć. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Nasze młode tenisistki z ważnym sukcesem

Jarosław Jędrysiak22 maja 2024

Młodzi muzycy konkurują na scenie

Jarosław Jędrysiak20 maja 2024

Starosta i wicestarosta z życzeniami w ZOZ

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Dobrze uczą śpiewać w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Burmistrz dziękował pracownikom służb komunalnych

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Dzień tych, którzy krzewią czytelnictwo

Jarosław Jędrysiak15 maja 2024