Mokra

Muzeum działa z ograniczeniami

Co w czasach pandemii spotka nas w muzeum, które znów zostało otwarte?
Muzeum działa z ograniczeniami

KULTURA. Po kilku miesiącach przerwy znów otwarto w lutym muzeum w Mokrej. Przy okazji warto wspomnieć, z jakimi dodatkowymi sytuacjami spotkamy się teraz w muzeach

Muzeum w Mokrej otwarte jest od wtorku do soboty, zwykle od 9 do 17, w soboty do 14. Poluzowanie obostrzeń związanych z pandemią pozwala nam znów odwiedzać muzea. Ale są pewne wcześniej niespotykane ograniczenia. Jak one wyglądają w przypadku placówki w Mokrej?
Jest limit osób jednocześnie odwiedzających muzeum. W Mokrej to akurat 10 osób. Dlatego zaleca się wcześniejsze uzgodnienie terminu, choćby po to, by nie trafić na moment, gdy w budynku przebywa akurat jakaś większa grupa – i trzeba będzie czekać (tu pomogą telefony: 785 880 082 oraz 696 158 546). Inne ograniczenie to potrzeba podawania swoich danych do rejestru. Muzea prowadzą ewidencje osób odwiedzających. Przyczyn nietrudno się domyślić. Gdyby coś się stało w kwestii zakażeń, ustali się wszystkich narażonych.
Oczywiście także w muzeach obowiązuje dystans między osobami. Ten sam, o którym już kompletnie nie pamiętamy w sklepach, dając rządowi obrazki dla uzasadnienia kolejnych restrykcji. To samo dotyczy maseczek, dezynfekcji dłoni. W muzeum dochodzi jeszcze zwiedzanie według ustalonego schematu trasy zwiedzania. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mokra

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Mokra

W muzeum w Mokrej dostępna jest wystawa „Rotmistrz Witold Pilecki, 1901-1948”

Jarosław Jędrysiak20 marca 2024

Policjanci uczcili pamięć żołnierzy poległych w Bitwie pod Mokrą

Marcin Syguda5 września 2022

Robią przy szkole

Jarosław Jędrysiak24 sierpnia 2021

Wójt pisze do ministra

Jarosław Jędrysiak8 maja 2021

Szkoła za niespełna 1,9 miliona

Jarosław Jędrysiak11 stycznia 2021

Założą w szkole rolety

Jarosław Jędrysiak3 listopada 2020