Krzepice

Zimowe haiku

Gminny Ośrodek Kultury w Krzepicach czeka na nadesłane krótkie formy literackie do niedzieli. JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Zimowe haiku

KONKURS. Pamiętacie jesienny konkurs GOK Krzepice, polegający na pisaniu haiku o tematyce nawiązującej do pory roku? Teraz czas na jego kolejną odsłonę

Jesienią tematyką haiku była złotolistna pora roku. Teraz tym tematem ma być zima. W tym roku akurat śnieżna. Forma, jaką jest haiku , pozwala tu na dość dużą swobodę sposobu nawiązania do tematu pory roku, niemniej organizatorzy przewidują, że właśnie zima ma być tu tym tematem obowiązkowym i konkursowym. Jakkolwiek rozwiąże to sam autor.
Gminny Ośrodek Kultury w Krzepicach czeka na nadesłane krótkie formy literackie do niedzieli. Pod adresem gok.krzepice@op.pl. W treści mejla trzeba dodatkowo podać imię, nazwisko, wiek autora i zawrzeć klauzulę dotyczącą praw autorskich (wg wzoru na facebookowym profilu GOK). Najciekawsze haiku będą potem publikowane.
Czym jest haiku? To taka zapisana krótka myśl – zawarta w trzech wersach refleksja. Trudniej tu może wyjaśnić to szczegółowo. Najlepiej spojrzeć na przykłady, które łatwo znaleźć w internecie. I włączyć się do zabawy zaproponowanej przez GOK. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzepice

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Krzepice

Szczegółowo badają warunki w szkole

Jarosław Jędrysiak12 marca 2024

Mierzono pył w powietrzu

Jarosław Jędrysiak2 marca 2024

Omówili zagrożenie wysokim poziomem wody

Jarosław Jędrysiak21 lutego 2024

Ferie w GOK-u trwają

Jarosław Jędrysiak6 lutego 2024

Debata o bezpieczeństwie w sieci

Jarosław Jędrysiak30 stycznia 2024

Inwestycje na 14,5 miliona złotych

Jarosław Jędrysiak23 stycznia 2024