Powiat

Na pieszych wielu wcale nie uważa

Liczba wykroczeń na przykład w rejonie przejść utrzymuje się mimo ciągle ponawianych akcji policji. Czy zbyt mało kierowców dostało mandaty, by wytężona uwaga w takich miejscach stała się normą?
Na pieszych wielu wcale nie uważa

POLICJA. Co jakiś czas nasza policja ponawia akcje służące kontroli przestrzegania przepisów w miejscach szczególnie istotnych, jak przejścia dla pieszych. Mundurowi włączają się też w ogólnopolskie działania zwracające uwagę na tak zwanych niechronionych uczestników ruchu drogowego. Natomiast liczba wykroczeń „standardowo” notowanych u nas wciąż niestety utrzymuje się na tym samym, zbyt wysokim poziomie

Ostatnie tego rodzaju działania policja prowadziła u nas w poprzedni piątek. Głównym celem akcji jest podnoszenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych, rowerzystów oraz kierujących motorowerami.
– Mundurowi prowadzący działania przede wszystkim kontrolowali wzaNa pieszych wielu wcale nie uważa Wymienią ponad dwieście lamp Reklama jemne relacje zarówno kierujących, jak i pieszych w rejonie najbardziej ruchliwych i niebezpiecznych miejsc na terenie naszego powiatu – podaje rzecznik kłobuckiej policji, sierż. sztab. Marlena Wiśniewska.
Efekty? No cóż, niezmiennie niepocieszające.
– W czasie działań mundurowi ujawnili łącznie 32 wykroczenia, z czego 31 zostało popełnionych przez kierowców. Niestety, pomimo powtarzających się akcji i kontroli kierowcy wciąż jeżdżą za szybko w rejonach przejść dla pieszych. W piątek ujawniono aż 30 przypadków przekraczania prędkości w tym rejonie – podsumowuje policjantka. A my dodajemy od siebie: weźcie pod uwagę, że policja często kontroluje stosowanie się do przepisów w rejonie na przykład przejść dla pieszych. Jeśli nie dla bezpieczeństwa innych, to choć dla dobra własnej kieszeni – pomyślcie o tym, zanim was zatrzymają i pociągną do odpowiedzialności. Każdy na tym skorzysta w jakiś sposób. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024

Policjantka pomogła mamie znaleźć dziecko

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024

Groźny wirus w truskawkach z Maroka

Jarosław Jędrysiak23 marca 2024