Powiat

Znów sporo wykroczeń

Każda akcja to kilkadziesiąt ujawnionych wykroczeń. Policja znajdzie sposoby, by nas nauczyć pamiętania o przepisach w rejonie przejść dla pieszych. POLICJA KŁOBUCK
Znów sporo wykroczeń

POLICJA. Akcje policyjne w interesie bezpieczeństwa pieszych powtarzają się u nas już teraz regularnie. Zwraca uwagę, że wciąż liczba notowanych wykroczeń jest podobna. Warto pamiętać, że drogówka pilnuje

Policjanci ustawili się zwłaszcza w tych miejscach, które mieszkańcy zgłaszają jako niebezpieczne. W ramach akcji „Bezpieczny Pieszy” kontrolowali kierowców, ale i pieszych. Bo i ci drudzy czasem nie przestrzegają przepisów. Rezultaty?
– W trakcie trwania akcji, która swoim obszarem obejmowała cały powiat, ujawniono łącznie 35 wykroczeń. Kierujący pojazdami w rejonie przejść dla pieszych przekroczyli dopuszczalną prędkość aż 19 razy. Sami piesi swoim zachowaniem również stwarzali zagrożenie. Policjanci ujawnili aż 13 przypadków przechodzenia przez jezdnię w miejscu niedozwolonym – podaje rzecznik kłobuckiej policji, sierż. sztab. Marlena Wiśniewska.
Nie będziemy znów potarzać zasad, których trzeba przestrzegać. To w końcu elementarz, który musi znać każdy kierowca, skoro ma prawo jazdy. A piesi znają je już od przedszkola. Zwracamy tylko uwagę, że przy każdej kolejnej akcji tych wykroczeń jest kilkadziesiąt. Nie widać tu istotnej poprawy sytuacji. Policja więc zapewne wciąż będzie takie akcje powtarzać. Trzeba po prostu uważać w rejonie przejść. Jeśli do kogoś nie przemawia potrzeba zachowania bezpieczeństwa, to może przemówi ryzyko złapania mandatu. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Rozmawiali o regionalnej drodze rowerowej

Jarosław Jędrysiak19 kwietnia 2024

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024

Policjantka pomogła mamie znaleźć dziecko

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024