Popów

Groził siekierą, rzucał widłami

Choć stawiał opór, policja i tak ma go w rękach. Teraz za ten opór dodatkowo odpowie. No ale… rozsądnie byłoby też nie posługiwać się groźbami karalnymi.
Groził siekierą, rzucał widłami

POLICJA. Krewki 73-latek najpierw groził sąsiadowi użyciem siekiery, potem rzucał w policjantów widłami. Prawdopodobnie posiedzi, bo to nie pierwszy taki jego wyskok

– Oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który groził sąsiadowi, że „pójdzie po siekierę i obrzuci go kamieniami”. Na miejsce szybko został skierowany patrol policji – podaje rzecznik kłobuckiej policji, sierż. sztab. Marlena Wiśniewska.
Krewki mężczyzna, gdy policjanci już przyjechali, schował się w stodole. Gdy funkcjonariusze weszli do środka, 73-latek znajdował się na podwyższeniu i stamtąd rzucał w mundurowych widłami i deskami. – Mężczyzna był agresywny i nie reagował na polecenia. Po pewnym czasie próbował uciec tylnym wyjściem. Tam czekał już na niego inny policyjny patrol. Agresywnego mieszkańca obezwładniono i zatrzymano – dodaje rzeczniczka kłobuckiej policji.
Po sprawdzeniu okazało się, że 73-latek nie pierwszy raz groził swojemu sąsiadowi. Co więce3j, był już wcześniej za to skazany.
– Sprawą zajmują się kłobuccy śledczy pod nadzorem częstochowskiej prokuratury. Mieszkaniec gminy Popów po tym zdarzeniu usłyszał łącznie aż dziewięć zarzutów. Pięć z nich dotyczyło gróźb karalnych pozbawienia życia i zdrowia, które kierował do swoich sąsiadów – wskazuje Wiśniewska.
Tym razem do „rachunku” dojdzie coś jeszcze. Bo dwa zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy podczas pełnienia obowiązków służbowych oraz dwa zarzuty znieważenia funkcjonariuszy w tych samych okolicznościach. Przyjdzie więc słono zapłacić.
– Decyzją prokuratora, 73-letni mieszkaniec gminy Popów został objęty dozorem policyjnym. Podejrzany ma zakaz wszelkich kontaktów z pokrzywdzonym sąsiadem oraz zakaz zbliżania się na odległość mniejszą niż 30 metrów. Za popełnione przestępstwo gróźb karalnych grozi mu do dwóch lat więzienia. Natomiast za znieważenie i czynną napaść na funkcjonariusza podczas pełnienia obowiązków – do dziesięć lat za kratami – informuje oficer prasowa policji. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popów

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Popów

Honorowe krwiodawstwo na pikniku w Popowie

Jarosław Jędrysiak19 czerwca 2024

Rusza rozbudowa oczyszczalni ścieków

Jarosław Jędrysiak13 maja 2024

Przez wieś jak po drodze ekspresowej

Jarosław Jędrysiak23 kwietnia 2024

Cenna akcja w Popowie

Jarosław Jędrysiak11 kwietnia 2024

Sołtysi są doceniani

Jarosław Jędrysiak20 marca 2024

Ile wydali na inwestycje?

Jarosław Jędrysiak2 marca 2024