Kłobuck

Nie naprawią Kordeckiego. Dlaczego?

Dlaczego kierownik odmawia solidniejszej naprawy drogi? Są tu pewne istotne przeszkody.
Nie naprawią Kordeckiego. Dlaczego?

PROBLEM. Mieszkańcy złożyli petycję w sprawie remontu ulicy Kordeckiego i, w okresie oczekiwania na remont, jej tymczasowej naprawy. Wnioski zostały jednak odrzucone. Co się stało?

W petycji mieszkańcy podnoszą argumenty zawsze padające w sprawach dotyczących remontów dróg. Tu też wskazują więc na zły stan drogi (bez asfaltu), na jej nieskuteczne na dłuższą metę remonty bieżące. Chcieliby więc, by miasto przygotowało projekt budowy tej drogi. A tymczasowo – choć połatało te najgorsze dziury frezem czy kruszywem.
Wniosek jakich wiele. Odpowiedź – chyba trochę zaskakująca. Bo zwykle gminy odpowiadają, że remont zrobią, ale ewentualnie trzeba poczekać. Tu ratusz odpowiedział, że petycja mieszkańców co do budowy drogi nie zostanie uwzględniona. A zarząd dróg – że także i tymczasowy remont nie zostanie zrealizowany. Co jest grane? Ratusz odpowiedział, że wydatki na remont drogi nie są przewidziane ani w obecnym budżecie, ani nawet w wieloletniej prognozie finansowej. I dodał sugestię, by wniosek do budżetu kierować za pośrednictwem radnego, który może taki wniosek złożyć do 31 sierpnia. Teoretycznie rada miejska może zdecydować o przeznaczeniu środków na remont ulicy Kordeckiego.
W praktyce może być jednak kłopot. Pokazuje to odpowiedź z zarządu dróg, dotycząca tymczasowej naprawy drogi.
– W trakcie rozpatrywania petycji ustalono, że przedmiotowa droga gminna zlokalizowana została w większości na działkach stanowiących własność prywatną mieszkańców. Wobec powyższego do chwili uregulowania stanu prawnego drogi nie ma możliwości przeprowadzenia gruntownego remontu jej nawierzchni – odpowiada na petycję dyrektor Krzysztof Chamarowski z Zarządu Dróg i Gospodarki Komunalnej w Kłobucku.
Wnioski? Cóż, dla mieszkańców niewesołe. Sprawy własnościowe niemal na pewno pokrzyżują zamiary wprowadzenia remontu drogi do budżetu. Mimo wszystko odpowiedzi z ratusza i zarządu wskazują jednak pewną drogę działania ku temu, aby tę sytuację zmienić. Jest tu też zapewne rola do odegrania dla właścicieli działek pod drogą. Tak czy inaczej – to musi jeszcze potrwać. Ale może tym bardziej sprawy nie warto już dłużej odkładać? (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Samorządowe budynki przestaną kopcić

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Fotografowali wiosnę

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2024

Rusza wielka inwestycja pod Kłobuckiem

Jarosław Jędrysiak31 marca 2024

Przedszkolaki gośćmi w szkole

Jarosław Jędrysiak26 marca 2024

Są środki na bezcenny zabytek

Jarosław Jędrysiak25 marca 2024

Wkrótce decyzja o budowie drogi wojewódzkiej 491

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024