Powiat

Służba zdrowia bardziej cyfrowa

ZOZ przejdzie na elektroniczną dokumentację medyczną. To w tej chwili powszechnie stosowane rozwiązanie, które zdolne jest także ułatwić korzystanie z usług medycznych samym pacjentom.
Służba zdrowia bardziej cyfrowa

ZDROWIE. Zespół Opieki Zdrowotnej w Kłobucku dostał środki na rozwój cyfrowych usług publicznych. O co chodzi?

Środki pochodzą z konkursu ogłoszonego przez Zarząd Województwa Śląskiego, z puli przeznaczonej na cyfryzację. Chodzi tu o tworzenie systemów i aplikacji służących zwiększeniu dostępu do cyfrowych usług publicznych – właśnie w obszarze e-zdrowia. Tym, kto skorzysta, ma tu być pacjent. Uzyska on – po realizacji projektu – lepszy dostęp do elektronicznych danych medycznych. Dane te będą przy tym odpowiednio przetwarzane, składowane. Mówiąc najkrócej: dokumentacja medyczna w ZOZ przybierze postać elektroniczną. To dziś często jest spotykane w prywatnych przychodniach. Wszelkie notowanie na papierkach dawno już zostało tam zarzucone. System o odpowiedniej funkcjonalności i pojemności ma teraz, dzięki pozyskanym środkom, mieć także publiczna służba zdrowia w powiecie.
Aby było możliwe korzystanie z elektronicznej dokumentacji medycznej i elektronicznych usług publicznych, przeprowadzony będzie zakup odpowiedniego sprzętu i oprogramowania. Wykonane zostaną następnie prace wdrożeniowe. Personel zostanie odpowiednio przeszkolony.
Przedsięwzięcie jest całkiem spore. I nietanie. Przy czym w większości środki na jego sfinansowanie pochodzić będą spoza kasy samego ZOZ-u. Dofinansowanie to tu konkretnie ponad 1,35 miliona złotych. Całkowita wartość projektu – ponad 1,59 miliona złotych. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024

Policjantka pomogła mamie znaleźć dziecko

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024

Groźny wirus w truskawkach z Maroka

Jarosław Jędrysiak23 marca 2024