Powiat

Po COVID-19 przysługuje rehabilitacja

Kto może mieć szansę skorzystania z tej możliwości, bo przeszedł COVID-19i wymaga rehabilitacji, powinien się zainteresować możliwością skorzystania z niej. ARCH.
Po COVID-19 przysługuje rehabilitacja

ZDROWIE. Lekarz ubezpieczenia zdrowotnego może zdecydować o skierowaniu pacjenta na rehabilitację po zakończeniu leczenia związanego z COVID-19. Odbywa się to w placówkach mających umowę z NFZ

Według informacji ministerstwa program zakłada 2-6 tygodni kompleksowej rehabilitacji po COVID-19. Ma ona służyć powrotowi pacjentów do pełnej sprawności. Lekarz ubezpieczenia zdrowotnego kieruje do udziału w tym programie na podstawie badań, jak między innymi RTG klatki piersiowej z opisem (wykonane po zakończeniu leczenia ostrej fazy choroby) czy aktualne badania w zakresie morfologii, OB, CRP.
Rehabilitacja obejmuje kinezyterapię z uwzględnieniem treningu wytrzymałościowego, ćwiczenia oddechowe, inhalacje, treningi marszowe, balneoterapię i inne – wszystko według indywidualnych wskazań. Świadczenia takie mogą być udzielane stacjonarnie lub w leczeniu uzdrowiskowym.
Kto może mieć szansę skorzystania z tej możliwości, bo przeszedł COVID-19 i wymaga rehabilitacji, powinien się zainteresować możliwością skorzystania z niej. Więcej piszą na stronie NFZ wśród informacji dla pacjentów. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024

Policjantka pomogła mamie znaleźć dziecko

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024

Groźny wirus w truskawkach z Maroka

Jarosław Jędrysiak23 marca 2024