ZDROWIE. Lekarz ubezpieczenia zdrowotnego może zdecydować o skierowaniu pacjenta na rehabilitację po zakończeniu leczenia związanego z COVID-19. Odbywa się to w placówkach mających umowę z NFZ
Według informacji ministerstwa program zakłada 2-6 tygodni kompleksowej rehabilitacji po COVID-19. Ma ona służyć powrotowi pacjentów do pełnej sprawności. Lekarz ubezpieczenia zdrowotnego kieruje do udziału w tym programie na podstawie badań, jak między innymi RTG klatki piersiowej z opisem (wykonane po zakończeniu leczenia ostrej fazy choroby) czy aktualne badania w zakresie morfologii, OB, CRP.
Rehabilitacja obejmuje kinezyterapię z uwzględnieniem treningu wytrzymałościowego, ćwiczenia oddechowe, inhalacje, treningi marszowe, balneoterapię i inne – wszystko według indywidualnych wskazań. Świadczenia takie mogą być udzielane stacjonarnie lub w leczeniu uzdrowiskowym.
Kto może mieć szansę skorzystania z tej możliwości, bo przeszedł COVID-19 i wymaga rehabilitacji, powinien się zainteresować możliwością skorzystania z niej. Więcej piszą na stronie NFZ wśród informacji dla pacjentów. (jar)
Facebook
YouTube
RSS