Liga okręgowa

O co gra Liswarta Krzepice?

W 6. kolejce „okręgówki” najwięcej goli padło we Mstowie.
O co gra Liswarta Krzepice?

PIŁKA NOŻNA. Zmienne szczęście towarzyszyło zespołom z powiatu kłobuckiego w pierwszych ligowych meczach w tym roku.

W grupie mistrzowskiej z drużyn reprezentujących powiat kłobucki najlepiej zaprezentowali się zawodnicy KS-u Panki. Wygrali bowiem swój pierwszy w tym roku ligowy mecz. W Żarkach pokonali 3:2 zespół Zielonych (po dwóch bramkach zdobytych przez Tomasza Pasiekę i jednym golu Krzysztofa Małolepszego). W dużym stopniu przyczynili się do tego wyniku gospodarze, ponieważ boisko musieli opuścić z powodu ukarania czerwoną kartką najpierw Bartosz Gliński (w 46. minucie), a następnie Kajetan Sikora (w 81. minucie). Ani jednego punktu nie zgarnęli piłkarze Amatora Golce. Choć zawiesili wysoko poprzeczkę zawodnikom Unii Rędziny, która dzień przed meczem zakontraktowała związanego dotychczas ze Zniczem Kłobuck Tomasza Radosa, nieznacznie z nimi przegrali (1:2).
Liswarta Krzepice za to, dzięki zdobytej przez Rafała Kasprzaka bramce, podzieliła się punktami w Częstochowie ze Stradomiem (1:1).
– Długo czekaliśmy w niepewności na to, czy będziemy mogli rozpocząć rywalizację w rundzie wiosennej. Mimo pewnych kłopotów kadrowych cieszymy się jednak, że będziemy grać – wyjawił w rozmowie z „Gazetą Kłobucką” prezes klubu, Adam Łukasik. W zeszłej rundzie Liswarta Krzepice zakończyła zmagania w drugiej grupie „okręgówki” na drugim miejscu. Co więcej, drużyna z Krzepic straciła najmniej goli spośród wszystkich dziesięciu drużyn. W ten sposób znalazła się w grupie mistrzowskiej, gwarantującej utrzymanie.
– Cel postawiony trenerowi oraz drużynie przed sezonem został osiągnięty i to jest dla nas najważniejsze – wyjaśnił prezes. W Krzepicach zdają sobie jednak sprawę z tego, że chrapkę na awans do IV ligi mają inne zespoły. – Nie jesteśmy faworytem w tej grupie, ale na pewno będziemy chcieli zaprezentować się z jak najlepszej strony i będziemy walczyć o jak najwyższą lokatę – zapewnił prezes Łukasik.
We Mstowie z kolei padło aż dziewięć goli. Miejscowa Warta przegrała 3:6 z Unią Kalety.
W siódmej kolejce spotkań ciekawie zapowiada się mecz KS-u Panki i Unii Rędziny. Niewykluczone, że właśnie to spotkanie będzie miało znaczący wpływ na to, kto ostatecznie zajmie pierwsze miejsce w lidze.
Cieszy fakt, że w grupie spadkowej oba zespoły z powiatu kłobuckiego odniosły zwycięstwa. Pogoń Kamyk, dzięki zdobytemu przez Mateusza Chęcińskiego hat-trickowi, wygrała 3:2 z Orłem Kiedrzyn, Olimpia Truskolasy zaś skromnie, bo 1:0 po golu strzelonym przez Kacpra Paruzela, pokonała Grom Cykarzew. W pozostałych meczach Lotnik Kościelec uległ Promieniowi Glinica 2:3, Sparta Lubliniec przegrała 0:1 z Piastem Przyrów, Jedność Boronów wygrała ze Spartą Szczekociny 1:0, a Gmina Kłomnice pokonała 2:1 na wyjeździe MLKS Woźniki.

7. kolejka (1 maja): KS Panki – Unia Rędziny, Liswarta Krzepice – Zieloni Żarki, Unia Kalety – Stradom Częstochowa, Amator Golce – Warta Mstów.

6. kolejka (1-2 maja): Grom Cykarzew – Promień Glinica, Orzeł Kiedrzyn – Olimpia Truskolasy, Piast Przyrów – Pogoń Kamyk, Gmina Kłomnice – Jedność Boronów, Lotnik Kościelec – MLKS Woźniki, Sparta Szczekociny – Sparta Lubliniec.

grupa-mistrzowska
grupa-spadkowa

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Liga okręgowa

Więcej w Liga okręgowa