Kłobuck

Włamali się do garażu

Sprawcy kradzieży z włamaniem zostali schwytani bardzo szybko, a skradzione przedmioty wróciły do właściciela.
Włamali się do garażu

POLICJA. 19-latek z gminy Kłobuck wraz z 26-latkiem z Częstochowy dokonali kradzieży z włamaniem. Ten starszy już wcześniej siedział za podobne przestępstwo. Teraz posiedzą obaj

W poprzednią środę o siódmej rano policji zgłoszono włamanie do pomieszczeń garażowo-gospodarczych w Kłobucku. Zginęły stamtąd elektronarzędzia i inne przedmioty.
– Kłobuccy mundurowi rozpoczęli poszukiwania włamywaczy. W wyniku podjętych działań dzielnicowego i policjantów z prewencji w krótkim czasie sprawcy zostali ustaleni. Funkcjonariusze zatrzymali 19-letniego mieszkańca gminy Kłobuck i 26-letniego mieszkańca gminy Częstochowa – podaje rzecznik kłobuckiej policji, sierż. sztab. Marlena Wiśniewska. Przestępcza „kariera” nie trwała długo. A 19-latek z gminy Kłobuck, no cóż, nieciekawie rozporządził swoim od niedawna dopiero dorosłym życiem.
– Mężczyźni jeszcze tego samego dnia usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Przyznali się do winy, a pokrzywdzony 82-latek odzyskał wszystkie skradzione przedmioty – dodaje policjantka. Konsekwencje tego rodzaju przestępstwa będą poważne. Jakie konkretnie – zdecyduje sąd. Może to być nawet 10 lat za kratami. W przypadku starszego z zatrzymanych kara może być surowsza. Bo mężczyzna ten, mimo wieku dopiero 26 lat, już wcześniej odsiadywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo. Z więzienia wyszedł w lutym. Nie długo i widocznie nie najlepiej korzystał z odzyskanej wolności. Teraz za recydywę grozi mu o wiele surowsza kara. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Samorządowe budynki przestaną kopcić

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Fotografowali wiosnę

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2024

Rusza wielka inwestycja pod Kłobuckiem

Jarosław Jędrysiak31 marca 2024

Przedszkolaki gośćmi w szkole

Jarosław Jędrysiak26 marca 2024

Są środki na bezcenny zabytek

Jarosław Jędrysiak25 marca 2024

Wkrótce decyzja o budowie drogi wojewódzkiej 491

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024