Opatów

Gmina pomoże „Czystemu Powietrzu”

Mieszkańcy będą mogli skorzystać z pomocy gminy.
Gmina pomoże „Czystemu Powietrzu”

OGRZEWANIE. Porozumienie zawarte między gminą Opatów i Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ułatwi mieszkańcom korzystanie z programu „Czyste Powietrze”

Dziesiątego maja porozumienie w zakresie wspólnej realizacji Programu Priorytetowego Czyste Powietrze przez gminę i fundusz podpisał wójt Bogdan Sośniak. W ramach tego porozumienia gmina będzie udzielać mieszkańcom informacji o programie „Czyste Powietrze” i wspierać ich w zakresie przygotowywania wniosków o dofinansowanie. Wnioski te będą następnie przekazywane do WFOŚiGW w Katowicach. Już po uzyskaniu dofinansowania i wykonaniu zadania gmina pomoże też mieszkańcowi, który z programu skorzysta, dokonać rozliczenia przyznanego dofinansowania.
Trudności proceduralne – złożenie udziału w programie na mieszkańca, a nie na gminy, czyli tak, jak w dawniej organizowanych tego rodzaju programach – zmniejszyło ogromne przecież kiedyś zainteresowanie podobnymi programami ze strony społeczeństwa. Próby wprowadzenia ułatwień są więc konieczne i wskazane. Teraz skorzystają z nich także w gminie Opatów. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opatów

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Opatów

Sukces tenisistów z Opatowa

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Okazja do usunięcia azbestu

Jarosław Jędrysiak4 grudnia 2023

Nie płacą za odpady. Urząd przestrzega spóźnialskich

Jarosław Jędrysiak28 listopada 2023

Boisko już otwarte, pracownia też

Jarosław Jędrysiak24 października 2023

Tłumy na inscenizacji historycznej w Opatowie

Jarosław Jędrysiak18 września 2023

Rekonstrukcja historyczna za tydzień w sobotę

Jarosław Jędrysiak3 września 2023