Wręczyca Wielka

Cztery przedszkola podyżurują

Aby placówka w ogóle dyżurowała, na czas tego lipcowego dyżuru musi być wczeœniej zgłoszonych do niej minimum 15 dzieci. ARCH.
Cztery przedszkola podyżurują

EDUKACJA. Wręczycki urząd gminy podał terminy i zasady dyżurów przedszkoli

Cztery przedszkola w gminie Wręczyca pełnić będą dyżur równocześnie w terminie od 1 do 16 lipca tego roku. Przedszkole z oddziałem integracyjnym we Wręczycy przy Sportowej czynne będzie we wskazanym okresie w godzinach od 6.00 do 16.00. Przedszkole im. Marii Kownackiej w Węglowicach – w godzinach 6.30-16.00. Dwie pozostałe placówki, przedszkole w Truskolasach i w Kalei, będą otwarte we wskazanym okresie od 7.00 do 16.00. Przedszkola będą dyżurować w dni robocze. Przy tym aby placówka w ogóle dyżurowała, na czas tego lipcowego dyżuru musi być wcześniej zgłoszonych do niej minimum 15 dzieci.
Zasadą jest, że do przedszkoli dyżurnych przyjmowane będą dzieci, które uczęszczały do danego przedszkola w roku szkolnym 2020/21, a ich rodzice w okresie dyżurowania placówki wykonują pracę zawodową. Zgłoszenia dzieci na okres lipcowego dyżuru placówek dokonuje się na drukach do rekrutacji do przedszkoli (dostępnych w placówkach). Jest na to czas do 14 czerwca. Taki wniosek ma być złożony w tej placówce, do której dziecko ma uczęszczać w lipcu. Potem, do 5 lipca, trzeba wnieść opłatę za wyżywienie. Gdyby powróciło zagrożenie epidemiologiczne, możliwe jest odwołanie dyżurów z tego powodu. Na razie jednak wygląda na to, że sytuacja związana z COVID-19 zmierza ku poprawie. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wręczyca Wielka

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Wręczyca Wielka

Przesadził – to mało powiedziane

Jarosław Jędrysiak13 lutego 2024

Jakie inwestycje w gminie Wręczyca?

Jarosław Jędrysiak31 stycznia 2024

Nasi na Planecie Energii

Jarosław Jędrysiak21 grudnia 2023

Sukces mażoretek

Jarosław Jędrysiak19 grudnia 2023

Pozytywni warcabiści

Jarosław Jędrysiak5 grudnia 2023

Będą wymieniać wodomierze

Jarosław Jędrysiak3 grudnia 2023