Kłobuck

Miał 3 promile i jeździł po Kłobucku

Policja szybko zatrzymała niebezpiecznego z powodu promili kierowcę. Wszystko dzięki komuś, kto nie zawahał się i zgłosił zagrożenie, nim stała się tragedia.
Miał 3 promile i jeździł po Kłobucku

POLICJA. Dzięki anonimowemu zgłoszeniu zatrzymano w Kłobucku kierowcę, który jeździł samochodem po ulicach kompletnie pijany

– W poprzednią środę przed drugą po południu oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał anonimowe zgłoszenie, z którego wynikało, że drogami Kłobucka porusza się srebrne audi, którego kierowca może być nietrzeźwy. Reakcja kłobuckiej drogówki na zgłoszenie była błyskawiczna. Zatrzymali opisany w zgłoszeniu pojazd. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w organizmie potwierdziło zgłoszenie. 54-letni mieszkaniec gminy Kłobuck miał ponad 3 promile – podaje rzecznik kłobuckiej policji, sierż. sztab. Marlena Wiśniewska.
Jeżdżąc w takim stanie ulicami miasta, kierowca stwarzał spore zagrożenie, bo godzina 14. to przecież pora, gdy z dróg korzysta wielu innych kierowców i wielu pieszych. Dobrze się stało, że na podejrzaną sytuację właściwie zareagował anonimowy światek. Dzięki temu może udało się uniknąć tragedii.
– Mundurowi zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Sprawą zajmują się teraz kłobuccy śledczy, a o jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą: wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet dwuletni pobyt w więzieniu. Anonimowemu świadkowi dziękujemy za działanie w myśl kampanii: „Nie reagujesz akceptujesz” – dodaje policjantka. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Samorządowe budynki przestaną kopcić

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Fotografowali wiosnę

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2024

Rusza wielka inwestycja pod Kłobuckiem

Jarosław Jędrysiak31 marca 2024

Przedszkolaki gośćmi w szkole

Jarosław Jędrysiak26 marca 2024

Są środki na bezcenny zabytek

Jarosław Jędrysiak25 marca 2024

Wkrótce decyzja o budowie drogi wojewódzkiej 491

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024