Kłobuck

Rusza „Kuźnia Lokalnych Pomysłów”

Spodziewamy się dużego zainteresowania, choć zależy nam nadal na nagłaśnianiu możliwości realizacji swoich pomysłów na kulturę w ramach „Kuźni” – mówi Olga Skwara, szefowa kłobuckiego MOK-u.
Rusza „Kuźnia Lokalnych Pomysłów”

INICJATYWA. „Twój pomysł + nasze środki i zasoby = wspólne wydarzenie kulturalne”. Zaproponuj ciekawe wydarzenie i skorzystaj z pomocy w jego realizacji w ramach Kuźni Lokalnych Pomysłów. Zaprasza MOK w Kłobucku

Akcja „Kuźnia kulturalna” w Kłobucku odbywa się nieprzerwanie od 2017 roku.
– Wtedy pierwszy raz nasz projekt uzyskał dofinansowanie, co pomogło zrealizować szereg pomysłów mieszkańców na ciekawe wydarzenia kulturalne. Potem musieliśmy odczekać na możliwość wnioskowania po raz kolejny. Ale podtrzymaliśmy „Kuźnię” własnymi siłami. Bo wiemy, że spotkała się z pozytywnym przyjęciem mieszkańców – mówi Olga Skwara, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Kłobucku, który organizuje Kuźnię Lokalnych Pomysłów.
Odpowiedź na potrzeby
Najpierw dokładnie badano lokalne potrzeby kulturalne.
– Mimo lockdownu dotarliśmy do wielu mieszkańców. Badanie uwzględnia grupy wiekowe, osoby niepełnosprawne. Uzyskaliśmy dużo ważnych wskazówek, które teraz podlegają analizie – mówi dyrektor MOK.
„Kuźnia kulturalna” to też wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców gminy Kłobuck. Bo zakłada, że zainteresowana osoba (albo grupa osób) przychodzi i zgłasza swój pomysł na wydarzenie kulturalne. Jeśli to pomysł ciekawy – otrzyma środki na realizację. Zgodnie z hasłem: „Twój pomysł + nasze środki i zasoby = wspólne wydarzenie kulturalne”.
– Spodziewamy się dużego zainteresowania, choć zależy nam nadal na nagłaśnianiu możliwości realizacji swoich pomysłów na kulturę w ramach „Kuźni”. W ostatnich latach narodziło się tak kilka ciekawych wydarzeń kulturalnych – dodaje Olga Skwara.
To fakt. Były już spotkania z malarstwem, pisanie własnych dzieł literackich, gra w ambitne planszówki. Zresztą pisaliśmy o tym na bieżąco. Co tym razem wykują w Kuźni Lokalnych Pomysłów?
Konkrety? To proste!
Na razie Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku czeka jeszcze na pomysły kulturalne mieszkańców gminy Kłobuck. Można je zgłaszać w MOK- -u do dnia 24 czerwca do godziny 15.00. Jeszcze tego samego dnia, o 18.00, analizy i wyboru propozycji dokonają eksperci, z udziałem opiekunki programu z ramienia Narodowego Centrum Kultury i samych wnioskodawców. Oficjalne wyniki będą ogłoszone 30 czerwca. Do wykorzystania na projekty będzie od 3 do 7 tysięcy złotych. „Kuźnia” ma dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2021.
Potem wybrane pomysły będą realizowane przez wnioskodawców w okresie od 30 lipca do 13 listopada 2021 roku.
Po szczegóły warto zajrzeć na stronę MOK-u (mokklobuck.pl). (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Samorządowe budynki przestaną kopcić

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Fotografowali wiosnę

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2024

Rusza wielka inwestycja pod Kłobuckiem

Jarosław Jędrysiak31 marca 2024

Przedszkolaki gośćmi w szkole

Jarosław Jędrysiak26 marca 2024

Są środki na bezcenny zabytek

Jarosław Jędrysiak25 marca 2024

Wkrótce decyzja o budowie drogi wojewódzkiej 491

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024