Powiat

Ciepło, prędkość i policyjne „suszarki”

Policja ma dziś efektywny sprzęt do mierzenia prędkości. Tu – w Popowie wpadł kierowca audi.
Ciepło, prędkość i policyjne „suszarki”

POLICJA. Pogoda chyba na dobre poprawiła się w ostatnich dniach. Wtedy zawsze też kierowcy pewniej czują się na drodze. Niektórzy aż nadto pewnie – co objawia się przekraczaniem prędkości. Policja to sprawdza. Ustawia się z radarami przy drogach

Statystyki dowodzą, że nadmierna prędkość jest w gronie najczęstszych przyczyn wypadków. Dobra pogoda powoduje z kolei spadek czujności kierowców, bo większość automatycznie zakłada, że w takich warunkach nic złego stać się nie może. Przepisy obowiązują niezależnie od pogody i w ten sposób uwzględniają tego rodzaju zagrożenia.
Policjanci prowadzili pomiary laserowymi miernikami prędkości. Podczas akcji namierzono też dwóch kierowców, którzy setkę przekroczyli w terenie zabudowanym. To znaczy, że obaj pożegnali się z prawem jazdy na trzy miesiące.
– Kierowca audi przejeżdżał przez Opatów z prędkością 109 km/h, natomiast kierowca forda jechał o 58 km/h za szybko na ul. Wieluńskiej w Popowie – podaje mł. asp. Kamil Raczyński z kłobuckiej policji.
Poza utratą prawa jazdy obaj kierowcy mają naliczone też punkty karne, no i dostali wysokie mandaty. Zarówno 39-latek z gminy Popów, którego przyłapano w Popowie, jak i 37-latek z powiatu wieruszowskiego, który za szybko jechał przez Opatów, za mocno naciskali gaz podczas jazdy w godzinach popołudniowych, więc przy dobrych warunkach, ale i dość dużym natężeniu ruchu. No i w czasie, gdy na drogach w terenie zabudowanym mogą pojawiać się piesi, rowerzyści. Ogólnie wiadomo: taka za duża prędkość jest w stanie uniemożliwić reakcję na cokolwiek nieprzewidzianego na drodze.
Policja zapowiada, że kontrole tego typu będą ponawiane. W różnych lokalizacjach. Z reguły wiadomo, na których drogach kierowcy lubią „cisnąć”. Można się tam spodziewać patroli z, jak to się mówi, „suszarkami”. I konsekwencji zbyt ciężkiej nogi. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024

Policjantka pomogła mamie znaleźć dziecko

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024

Groźny wirus w truskawkach z Maroka

Jarosław Jędrysiak23 marca 2024