Kłobuck

Wjechał fiatem w płot, nastoletni pasażerowie ucierpieli

Dwoje rannych pasażerów, rozbite auto, zniszczony płot. No i odpowiedzialność za to, do czego się doprowadziło. Prędkość bywa zdradliwa, zwłaszcza w gorszych warunkach drogowych. Małe doświadczenie kierowcy też nie pomaga.
Wjechał fiatem w płot, nastoletni pasażerowie ucierpieli

POLICJA. W sobotę w Kłobucku nastoletni kierowca zakończył jazdę na płocie przydrożnej posesji. Niestety ucierpiało nie tylko auto. Obrażeń doznało też dwoje niepełnoletnich pasażerów

W ostatnią sobotę około siódmej pod wieczór w Kłobucku na skrzyżowanie ulic Jasnej i Długosza wjechał osobowy fiat kierowany przez 19-letniego mieszkańca Częstochowy. Ułamki sekund później auto wypadło z drogi i zatrzymało się na płocie. Zdarzenie wyglądało groźnie. Skierowani na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że młody kierowca fiata nie dostosował prędkości do warunków na drodze. Jak wiadomo, droga ma tu formę łuku. 19-latek po prostu po wyjechaniu z ulicy Jasnej na tym łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. I uderzył nim w ogrodzenie posesji przy ulicy Długosza.
W wypadku tym niestety ucierpiały nie tylko auto i płot.
– Poza kierującym fiatem podróżowało jeszcze czworo pasażerów. Dwoje z nich – 17-latek oraz jego rówieśniczka (oboje są mieszkańcami gminy Kłobuck) – doznało prawdopodobnie niegroźnych obrażeń ciała. Jednak z miejsca zdarzenia zostali zabrani do częstochowskiego szpitala na szczegółowe badania – podaje w imieniu rzecznika kłobuckiej policji mł. asp. Kamil Raczyński. – Kierowca fiata w chwili zdarzenia był trzeźwy – dopowiada policjant.
To, jak w szczegółach wyglądało to zdarzenie, będą teraz ustalać kłobuccy śledczy. Okaże się – w zależności od opinii biegłego i ustaleń co do odniesionych przez pasażerów fiata obrażeń – czy zdarzenie to zostanie ostatecznie zakwalifikowane jako wypadek drogowy czy tylko kolizja. Kwalifikacja jest też istotna z punktu widzenia młodego kierowcy, który nie zapanował nad pojazdem. Aspirant Raczyński podkreśla, że nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn powstawania wypadków drogowych i to dlatego policja apeluje o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych.
– Padający deszcz czy nawet mżawka mogą stanowić spore zagrożenie, zwłaszcza dla mniej doświadczonych kierowców – powtarza znaną prawdę kłobucki policjant. – W takich warunkach kierujący pojazdem powinien zachować szczególną ostrożność. Pamiętajmy, że lepiej zdjąć nogę z gazu, niż zakończyć jazdę w rowie, na płocie czy w inny nieprzyjemny sposób – dodaje. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Samorządowe budynki przestaną kopcić

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Fotografowali wiosnę

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2024

Rusza wielka inwestycja pod Kłobuckiem

Jarosław Jędrysiak31 marca 2024

Przedszkolaki gośćmi w szkole

Jarosław Jędrysiak26 marca 2024

Są środki na bezcenny zabytek

Jarosław Jędrysiak25 marca 2024

Wkrótce decyzja o budowie drogi wojewódzkiej 491

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024