Częstochowa

„Dziś są moje imieniny”. Koncert pamięci Piotra Machalicy

Pan Piotr będzie z nami! Zaśpiewa z ekranu, ale głęboko wierzymy także w jego obecność wśród nas na scenie i na widowni – mówią częstochowscy artyści. TEATR CZĘSTOCHOWA
„Dziś są moje imieniny”. Koncert pamięci Piotra Machalicy

KONCERT. To wyjątkowe wydarzenie w częstochowskim teatrze – w znaczeniu artystycznym, ale także niezwykle emocjonalnym, osobistym. Koncert powstaje z potrzeby serca. Aktorzy i pracownicy teatru pragną tym wyjątkowym programem dać wyraz szacunku i pamięci o jego wieloletnim dyrektorze artystycznym, Piotrze Machalicy. Przewidziane są tylko dwa koncerty w okolicach imienin Piotra i Pawła

Tytuł koncertu jest parafrazą piosenki Edwarda Stachury, którego utwory z programu zrealizowanego kilkanaście lat temu i pokazanego w niemalże całej Polsce ponad 120 razy będą spoiwem koncertu. Oprócz piosenek i wierszy Steda pojawią się też teksty innych autorów, zwłaszcza tych, których Piotr Machalica niezwykle cenił i których utwory przez całe swoje artystyczne życie wykonywał: Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory, Jonasza Kofty.
Na scenie wystąpi niemalże cały zespół aktorski Teatru im. A. Mickiewicza (Iwona Chołuj, Teresa Dzielska, Marta Honzatko, Sylwia Karczmarczyk, Małgorzata Marciniak, Czesława Monczka, Agnieszka Łopacka, Agata Ochota-Hutyra, Sylwia Warmus, Hanna Zbyryt, Waldemar Cudzik, Adam Hutyra, Bartosz Kopeć, Michał Kula, Adam Machalica, Maciej Półtorak, Antoni Rot) oraz muzycy, z którymi Piotr Machalica zrealizował kilkaset koncertów, ale też których darzył przyjaźnią: Marcin Lamch, Darek Bafeltowski, Krzysztof Niedźwiecki, Michał Walczak i Michał Rorat.
– Pan Piotr będzie z nami! Zaśpiewa z ekranu, ale głęboko wierzymy także w jego obecność wśród nas na scenie i na widowni – mówią częstochowscy artyści. – Zapraszamy częstochowskich przyjaciół i wielbicieli Piotra Machalicy, ale też wszystkich, którym od czasu do czasu potrzebna jest dobra, poetycka piosenka.
Kiedy: 29 i 30 czerwca o godz. 19.00
Kup bilet na 29.06 https://www.teatr-mickiewicza.pl/spektakl,kupbilet,2275
(oprac. red.)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Częstochowa

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 509 876 258

Więcej w Częstochowa

W najbliższych latach Częstochowa chce zmienić bulwary Doliny Warty

Marcin Syguda6 grudnia 2022

Trzeba nam dużo prostych słów

Marcin Syguda4 października 2022

Czyn-iąc piękno, finisaż w Galerii Dobrej Sztuki

Marcin Syguda15 września 2022

Inauguracja sezonu w Filharmonii Częstochowskiej

Marcin Syguda15 września 2022

Weekend z 1. urodzinami parku wodnego

Marcin Syguda3 września 2022

Chciała skoczyć z wiaduktu – policjanci zapobiegli tragedii

Marcin Syguda27 sierpnia 2022