Krzepice

Amfa przez okno, trawka do portek – a i tak to znaleźli

Mężczyznom nie udało się pozbyć narkotyków. POLICJA KŁOBUCK
Amfa przez okno, trawka do portek – a i tak to znaleźli

POLICJA. Policja ostatnio często udostępnia informacje o przyłapaniu w naszym powiecie kogoś z narkotykami. Tak ich wielu czy tak łatwo ich złapać? Ostatnio dwóch dwudziestolatków wpadło w Krzepicach

– Kłobuccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w miniony weekend w Krzepicach zatrzymali do kontroli osobową skodę. Już podczas zatrzymywania pojazdu policjanci zauważyli, że przez przednie boczne okno zostały wyrzucone dwa woreczki.
Natychmiast dokonali szczegółowej kontroli pojazdu i osób. Zabezpieczono też dwa wyrzucone wcześniej woreczki strunowe. Jeden z suszem koloru zielonego, natomiast drugi z zawartością substancji koloru białego – podaje rzecznik kłobuckiej policji, sierż. sztab. Marlena Wiśniewska.
Dodatkowo pasażer, 20-letni mężczyzna, miał przy sobie ukryty worek z marihuaną.
Kierującego pojazdem 24-letniego mieszkańca powiatu oleskiego poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, bo zachowywał się dziwnie. Był trzeźwy. Ale już test urządzeniem Alere na obecność narkotyków w organizmie dał wynik pozytywny dla amfetaminy.
– Mężczyźni po nocy spędzonej za kratkami usłyszeli zarzuty. Kierowca skody odpowie za prowadzenie w ruchu lądowym samochodu osobowego pod wpływem substancji psychotropowej oraz posiadanie substancji psychotropowej w postaci amfetaminy i środka odurzającego w postaci marihuany. Pasażer usłyszał zarzut posiadania marihuany. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd. Za posiadanie narkotyków grozi im do 3 lat pozbawienia wolności – podsumowuje rzeczniczka policji. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzepice

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Krzepice

Budują ulicę

Jarosław Jędrysiak28 maja 2024

Szczegółowo badają warunki w szkole

Jarosław Jędrysiak12 marca 2024

Mierzono pył w powietrzu

Jarosław Jędrysiak2 marca 2024

Omówili zagrożenie wysokim poziomem wody

Jarosław Jędrysiak21 lutego 2024

Ferie w GOK-u trwają

Jarosław Jędrysiak6 lutego 2024

Debata o bezpieczeństwie w sieci

Jarosław Jędrysiak30 stycznia 2024