Powiat

Patrolują zbiorniki wodne

Mundurowi pojawiają się teraz także nad zbiornikami wodnymi.
Patrolują zbiorniki wodne

BEZPIECZEŃSTWO. Policjanci pilnują bezpieczeństwa nad zbiornikami wodnymi. Zwracają uwagę na zachowania, które z tym bezpieczeństwem w ogóle się nie kojarzą

– W ostatnich dniach stróże prawa odwiedzali wypoczywających nad kłobuckim zalewem Zakrzew. Słoneczna wakacyjna pogoda zachęca spragnionych relaksu do odpoczynku nad wodą. I chociaż wakacje to okres beztroski, powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz naszych najbliższych. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu – zauważa rzecznik kłobuckiej policji, sierż. sztab. Marlena Wiśniewska.
Policjanci podpowiadają, przestrzegają, choć wiadomo, że mogą też ukarać, jeśli zajdzie potrzeba. Kąpiel w miejscu niedozwolonym to nawet 250 złotych mandatu. I nie pomaga, że się nie wiedziało, że w danym miejscu jest zakaz.
Celem policyjnych czynności jest jednak głównie profilaktyka poprzez propagowanie właściwego zachowania w rejonie akwenów. Aby mniej było wypadków i utonięć. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

3 komentarze

3 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

„Zmieścimy się wszyscy”

Jarosław Jędrysiak3 czerwca 2024

Policyjny turniej

Jarosław Jędrysiak2 czerwca 2024

Automatycznie wyrejestrują stare auta

Jarosław Jędrysiak29 maja 2024

Stypendium za przyszłą pracę

Jarosław Jędrysiak21 maja 2024

Rozmawiali o regionalnej drodze rowerowej

Jarosław Jędrysiak19 kwietnia 2024

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024