Lipie

Nowy plac zabaw dla dzieci

Wstęgę przecinały z dorosłymi dwie małe Zosie. To dla takich dzieci jest ten obiekt. Do podobnych było z osiedla zbyt daleko. UG LIPIE
Nowy plac zabaw dla dzieci

REKREACJA. Pora jest do tego doskonała: lato, wakacje. W Lipiu właśnie otwarto nowy plac zabaw dla dzieci

W minioną sobotę zaczął oficjalnie działać nowy plac zabaw w Lipiu. Powstał na terenie osiedla, przy skrzyżowaniu ulic Klonowej i Leśnej. Jego uroczyste otwarcie odbyło się o czwartej po południu, z udziałem wójt Bożeny Wieloch i radnej Ewy Kuc. Poświęcenia nowego obiektu dokonał proboszcz dankowskiej parafii ks. kan. Henryk Dusza. Poza Opatrznością bezpieczeństwo dzieci zapewni tu jednak przede wszystkim jakość i stan techniczny urządzeń dla dzieci. Na czym maluchy będą się mogły pobawić? Obiekt został wyposażony w huśtawę podwójną, huśtawkę „bocianie gniazdo”, w równoważnię dwuosobową, zabawkę na sprężynie. Jest też karuzela metalowa, piramida, ruchomy trap, tunel. Starsi mogą spocząć w altanie z ławkami i stołem. I pozazdrościć dzieciakom – bo kiedyś takich placów zabaw nie było.
Podczas otwarcia placu przygotowano dla dzieci coś słodkiego. Było też przecięcie wstęgi. Obok samorządowców dokonały tego także dzieci. – To kolejne miejsce, gdzie najmłodsi mieszkańcy naszej gminy mogą aktywnie, miło i bezpiecznie spędzić wolny czas – podsumowuje Agnieszka Kotynia z lipskiego urzędu gminy. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lipie

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Lipie

Współpraca ZSP w Lipiu dla edukacji ekologicznej uczniów

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2024

Odpowiedzialna pracownica nagrodzona

Jarosław Jędrysiak11 marca 2024

Podali, kto odpowiada za odśnieżanie

Jarosław Jędrysiak7 grudnia 2023

Pojedzie do Doliny Krzemowej

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2023

„Być jak Ignacy” w Lipiu

Jarosław Jędrysiak14 czerwca 2023

Tablica pokaże jakość powietrza

Jarosław Jędrysiak30 maja 2023