Powiat

Mamy nowego szeryfa policji!

Inspektor Mariola Biskup od tygodnia kieruje policją w naszym powiecie. Życzymy pełnej sukcesów służby na tym kluczowym dla bezpieczeństwa stanowisku. Inspektor Tomasz Górka przechodzi na emeryturę po 30 latach służby.
Mamy nowego szeryfa policji!

POLICJA. Po dekadzie kierowania kłobucką policją i 30 latach służby na emeryturę przeszedł Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku inspektor Tomasz Górka. To kluczowe dla bezpieczeństwa w naszym powiecie stanowisko nie pozostało nieobsadzone. Pełnienie obowiązków komendanta powierzono już mł. insp. Marioli Biskup

Dotychczasowy „pierwszy policjant powiatu”, inspektor Tomasz Górka, pełnił służbę w szeregach dowództwa kłobuckiej policji dostatecznie długo, by dla wielu mieszkańców stać się postacią dobrze rozpoznawalną. Wspominamy o dekadzie kierowania komendą, choć – aby zachować ścisłość – należy wspomnieć, że funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Kłobucku objął formalnie na początku listopada 2017 roku, a już wcześniej, od połowy kwietnia 2017 roku, pełnił jego obowiązki. Skąd więc dekada? Inspektor Tomasz Górka dłużej był związany z naszą policją. Już od 2010 roku pełnił funkcję pierwszego zastępcy komendanta – a więc wiceszefa powiatowej policji. Współuczestniczył więc w kierowaniu komendą powiatową przez ponad dziesięć lat. Wspomnijmy jeszcze, że przed objęciem stanowiska w Kłobucku, od 2000 roku, pełnił funkcje kierownicze w częstochowskich strukturach policji. Służbę rozpoczął w 1991 roku. Po słynnej szkole policyjnej w Szczytnie.
Szóstego sierpnia pełnienie obowiązków Komendanta Powiatowego Policji w Kłobucku wyższe dowództwo powierzyło mł. insp. Marioli Biskup. Nasza nowa komendantka również ma za sobą służbę w szeregach kierownictwa częstochowskiej policji.
Przychodzi do nas ze stanowiska komendanta Komisariatu Policji I w Częstochowie. To największy komisariat w Częstochowie, odpowiedzialny za samo centrum miasta. Inspektor Biskup kierowała tą jednostką od kwietnia 2016 roku. Wcześniej była naczelniczką wydziału prewencji. Przedtem kierowała też referatem konwojowym. Służbę od początku pełniła w Częstochowie.
W czwartek w Katowicach, a potem w piątek w Kłobucku odbyło się pożegnanie odchodzącego na emeryturę insp. Tomasza Górki. I powitanie na stanowisku p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Kłobucku mł. insp. Marioli Biskup. Spotkania odbyły się w ograniczonym gronie osób – ze względu na bezpieczeństwo epidemiologiczne. W Kłobucku, poza mundurowymi, w ceremonii wzięli też udział nasi lokalni samorządowcy.
Może to wydać się komuś ciekawe, więc dodajmy na marginesie, że inspektor Mariola Biskup jest kolejną kobietą powołaną na ważne czołowe stanowisko kierownicze w służbach mundurowych na ziemi kłobuckiej. W powiecie mamy też Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Kulach – i tą placówką też kieruje komendantka, płk Magdalena Knapik. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Świetne wyniki naszych maturzystów

Jarosław Jędrysiak12 lipca 2024

Wystartował „Dobry Start”

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Podano stan kont ZUS po waloryzacji składek

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Na międzynarodowych łączach

Jarosław Jędrysiak10 lipca 2024

Radary poszły w ruch

Jarosław Jędrysiak9 lipca 2024

Wkrótce rusza kolejna odsłona programu „Dobry start”

Jarosław Jędrysiak22 czerwca 2024