Częstochowa

Parkitka ma nowy zaawansowany sprzęt

Onkologia na Parkitce ma sprzęt, który pozwoli prowadzić zabiegi radiochirurgii, mniej szkodząc naświetleniami zdrowym tkankom organizmu.
Parkitka ma nowy zaawansowany sprzęt

ZDROWIE. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie na Parkitce ma od poniedziałku nowoczesną pracownię akceleratorową. To otwiera niedostępne dotąd w naszym regionie możliwości leczenia pacjentów onkologicznych

Dla szpitala zakupiony został akcelerator Versa HD. Sprzęt dofinansowało ministerstwo i nasze województwo. Co daje posiadanie takiego urządzenia? – Zakup nowoczesnego akceleratora przez nasz szpital pozwoli na wdrożenie innowacyjnych technik leczenia, które były do tej pory niedostępne w regionie częstochowskim. Wpłynie to na poprawę efektywności oraz wzrost bezpieczeństwa wykonywanych zabiegów. Warto dodać, że dostęp do tak zaawansowanej technologii był do tej pory możliwy wyłącznie w najlepszych ośrodkach onkologicznych – podkreśla Zbigniew Bajkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie.
Nowe urządzenie będzie stosowane w radioterapii i zabiegach radiochirurgii. Jak informują w szpitalu, to jedno z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych pod względem technologicznym urządzeń tego typu. Pozwala zminimalizować wpływ leczenia onkologicznego na jakość życia pacjenta, ograniczyć ekspozycję tkanek na naświetlanie i zmniejszyć skutki uboczne terapii.
Władze szpitala na Parkitce podkreślają, że stały rozwój nowoczesnych technologii w leczeniu chorób onkologicznych jest bardzo istotny dla całego regionu. A zakup akceleratora to kolejne z działań ku poprawie jakości i skuteczności terapii. W placówce obecnie trwają również prace nad projektem budowy trzech sal operacyjnych o profilu onkologicznym wraz z niezbędną modernizacją sali wybudzeń i Oddziału Chirurgii Onkologicznej z Pododdziałem Chorób Piersi. (jar)

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Częstochowa

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 514 786 400

Więcej w Częstochowa

W najbliższych latach Częstochowa chce zmienić bulwary Doliny Warty

Marcin Syguda6 grudnia 2022

Trzeba nam dużo prostych słów

Marcin Syguda4 października 2022

Czyn-iąc piękno, finisaż w Galerii Dobrej Sztuki

Marcin Syguda15 września 2022

Inauguracja sezonu w Filharmonii Częstochowskiej

Marcin Syguda15 września 2022

Weekend z 1. urodzinami parku wodnego

Marcin Syguda3 września 2022

Chciała skoczyć z wiaduktu – policjanci zapobiegli tragedii

Marcin Syguda27 sierpnia 2022